Egy fejhallgatókimenet sokkal kisebb jelszint, mint a vonalkimenet?
Laptopon látom h lehet állítani, de ez egy diktafonon van, lés az lenne a fő kérdésem, ha azt kötöm rá egy erősítőre (keverő közbeiktatása nélkül), akkor jóval halkabban fog szólni?
Vagy kb milyen arányban állnak egymással a vonal és a fejhallgatókimenet jelszintje?
értem, köszi szépen!
de ugye akkor arra jól emlékeztem, h a MIC jelszint csak nagyon kis töredéke a vonalszintű jelnek? azaz a 0,775 mV helyett nagyságrendileg a 0,005 mV stimmel igaz? (mondjuk oda tuti nem kéne bekötni a fejhallgató kimenetet, szerencsétlen behalna).
és igen, van egy kis gagyi 5 ezres keverő, majd azon kipróbálom akkor. köszi!
Néhány mV szintű a dinamikus (lengőtekercses) mikrofonok jele, vagy például a mozgómágneses lemezjátszó hangszedőké is. Ez alatt vannak a dinamikus hangszedők.
A hétköznapokban elterjedt elektret mikrofonokban, kapszulákban integrált erősítő van, ami akár 100 mV szintekre is felnyomhatja a jelet. Viszont ezek tápfeszültséget is igényelnek a működéshez, amit a vezetéken kell továbbítani neki, vagy elemről is kaphatja.
A szabványos PC-mikrofonok a hangkártyából kapják a DC-tápot.
Normális esetben egy erősítő bemenetét nehéz tönkretenni, általában csak feszültséghatárolás történik, a jel négyszögesítése. De nem is kizárható, hogy lehet hibát okozni.
100 mV? úr isten, az akkor nagyon messze van a 0,005 mV-tól :)
és igen, sima dinamikus mikire gondoltam első sorban, és van olyanom is amibe elem kell, amolyan elektret-kondenzátor-féleség, na az brutálisan magas jelszintet lök ki, az nagyon torzít mindent, és egyszer pedig ajéánlottak vmit jelszint-csillapításra, de hát sajnos már gőzöm nincs mi volt az, vagy kondi vagy ellenállás beiktatása.
lényeg h akkor nem értem, miért írták ezt a sorrendet, hogy a MIC jelszintje elhanygaolható egy LINE jelszinthez képest (és akkor sima dinamikusra írták).
viszont kipróbáltam vmit: rádiós mikrofon vevőegységének van MIC és LINE kimenete is. na most ha a MIC-et kötöm erősítőre, kamerára, mindegy, akkor alig szól, szinte éppen csak hallani, de ha a LINE-t, az meg nagyon durván torzít már. valahol a kettő közt kellene :) viszont akkor legalább ennek az egy eszköz esetében tudjuk, hogy a kimenő 0,775 mV nagyon sok, kb a fele kéne.
okés köszi, de nagyon felcsigázott már ez az egész kérdés, néztem egy mini kis fejhallgató-erősítőt, és a következők az adatok:
Input/output port: 3.5mm studio input
Lithium battery capacity: 2000mAH
Amp using time: more than 8 hours
Amp internal voltage: 8.3V/1A
SNR more than the 100Db
THD+N 0.0003%
Output power: 40Mw in impedance 16Ω
Adapted headphone impedance: 10-150Ω
aztán néztem egy minőségi sony fejhallgatót, azon meg az van h. " teljesítmény, 1000 mW / Impedancia: 24 Ohm
na most itt végképp megállt a tudományom, ha csak 40 mW-ot ad ki az erősítő, akkor azt hogy fogja kezelni a fejhallgató? meg se szólal? főleg h még az ellenállás is nagyobb.
erre van ötletetek? vagy mégis mi a fenét, milyen típusú fejhgallgatóüt szoktak csatlakoztatni egy ilyen kis erősítőhöz? (és ez most kicsit már eltér az eredeti kérdéstől, de mivel épp ezt is nézegettem, végül is a téma egybevág ... nem rossz találmány ez utazásokra pl, csak műszakilag nem értem ...)
"na most itt végképp megállt a tudományom, ha csak 40 mW-ot ad ki az erősítő, akkor azt hogy fogja kezelni a fejhallgató? "
fejhallgató erősítő és fejhallgató erősítő között is vannak különbségek. olyan fejhallgatót és fejhallgató erősítőt kell venni, amik passzolnak egymáshoz. ugyanúgy, mint hangfalnál és erősítőnél :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!