Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen napelemet ajánlotok,...

Milyen napelemet ajánlotok, amit lakókocsi tetejére szerelhetek és biztosítja a napi energiát 2 okostelefonnal,1 laptopnak?

Figyelt kérdés
Ez kb mennyi energiát igényel? Illetve hová tudnám elvezetni az energiatöbbletet?

2018. júl. 18. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen többletet?

Egyenlőre az sem tisztázott hogy mire van szükséged.

Szóval a laptopod töltője miről működik? Gondolom hálózati feszültségről, 230V váltóról. Ennek alapból kell egy inverter. Ahhoz pedig egy akku amiről akkor is működik, ha nem süt a nap.

A táp alján olvasd el hogy mekkora teljesítményű, mekkora áramot tud leadni. A tervezésnél ez fontos tényező, ha nem tud elegendő áramot felvenni, nem fog helyesen működni. Aztán a laptop akku adatlapról az akku kapacitása is kell, ezt kell majd felpumpálni. Az is jó ha van tapasztalatod hogy mennyi idő alatt végez a töltéssel.

Ami még adatnak lényeges lenne, hogy mennyi ideig szándékozod egyhuzamban igénybe venni a napos rendszert. Pl. ha max egy hét vagy pár nap amit ki kell bírnia, az is más, mintha több hétről lenne szó.

A laptop típusa is jöhet, hogy létezik-e hozzá pl. autós töltő, ami nagyban leegyszerűsítené a rendszert, ha elhagyható lenne általa a 230V-os inverter.

2018. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval amire szükségem van, amit akarok:

Egy naaagy telekre költözni, körbekerítésezni, a közepére egy telepített lakókocsi, néhány kutyus, tyúkok, birkák, gazdálkodás.


Mivel eddig városi gyerek voltam és a műszaki érzékem se túl kimagasló, ezért elég sokat olvasok a témában napok óta. A vízprobléma már megoldódni látszik, viszont most jön az áram. Áramforrásnak pedig vertikális szélkerék vagy napelem jöhet szóba. Most egyenlőre a napelem kérdésköre érdkelne. Mint írtam laptop, 2 okostelót kéne napi szinten fullra tölteni, bár látom ez összetettebb dolog. :D


Nos... Még az a laptop egyenlőre nincs meg. :D


A lényeg, hogy ha ez így kielégítő adat, akkor számoljunk egy nem közép, se nem csúcs kategóriással, legyen egy olyan felső kategória alja mondjuk. Ha ez így semmitmondó adat, elég ha leírod a számítást nagyjából és akkor majd ha meglesz a laptop, boldogulok. Vagy megtehetem,h elkezdek laptopot nézni és ha megvan szólok. :)


Folyamatos igénybevételre kellenének a napelemek. Minél hosszabb távra. Viszont egy csúcskategóriás napelem már túl sok áramot termelne szerintem, így azt már csak takarékoskodás miatt sem választanám.


Erre a túl sok, "többlet" áramra gondoltam,hogy hová vezessem, mert ok pl. mehet az akura, de ha az tele? Vagy akkor simán letakarom a napelemeket és kész?

Az invertrről most hallok 1.-nek, eddig nem tudtam a létezéséről. :D

Ahogy a szavaidból kiveszem ily módokon működne:

napelem -> inverter -> laptop

VAGY

nape. -> inv. -> aku -> laptop ?


Kérdés még, hogy minimum mekkora akut kellene venni? Illetve, hogy az aku éa az inverter konkrét napelemrendszerhez kell venni, vagy pl 1-1 olcsóbb elég? Pl: aku ~50.000 inv. ~25.000 ?


Köszi előre is a választ! :)

2018. júl. 18. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
A telek megvan már? Mert addig nagyon korai a túltermelt áram felhasználásáról gondolkodni...
2018. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg lesz hamarosan, igen. :)
2018. júl. 18. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a sziget üzemű napelemekre:

[link]


[link]


A laptop töltőt veheted 90 w teljesítményűnek, egy mobil töltő 10-15W. Ha nem akarsz világítani, se más egyebet, 150W-ot elég megcélozni.


Első körben egy ilyen szett körvonalazódik inverterrel:

[link]

2018. júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak erre kell veszel egy ilyet oszt' jóvan:

[link]

2018. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!