Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 5 V-ból hogyan lesz 8 V?...

5 V-ból hogyan lesz 8 V? Külső táplálás aksi helyett?

Figyelt kérdés

adott ez a termék, létezik ez 220V-ról is (akkor is USB foglalat van benne, tehát végeredményben onnan is csak 5 V-ot tudunk kiszedni), létezik 12 V-ról, és létezik nem USB-s verzió (sima szabvány 2,1 DC csatlakozós)


a legutolsót értem , mert akkor pont 8 V-ot adok neki valahogy (stabilizált feszt pl) és oké.


De egy 8 V-os aksi (azaz aksi helyett a gép) hogy fog működni ha 5V-ot kap??


Csak mert kipróbáltam pl a kamera saját USB bemenetével, de arról bizony nem elég neki, és nem működik, csak tölti az aksit, nyilván van benne elektronika, ami felturbózza 8,4 V-ra, mert külső töltővel ennyi kell neki pl!


Van ötletetek? mert nagyon kéne nekem, de így nem merem, ha aztán nem fog működni, és egyelőre nem értem, mitől is működne.


[link]


2018. júl. 14. 10:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, a műakku tokjában van az elektronika. Dupla USB-re pedig logikusan szükség van általában, mert a két port árama így összeadódik.

Azt is említettem, hogy a fordított összefüggés miatt kisebb feszültségről egyébként is több áramot igényel.

Mint ahogy itt is mutatják a fotókon a DC-konvertert tartalmazó dobozkát:

[link]

Felirata:

Input: USB 5V 2A-4A

Output: DC 8,4V 2A

2018. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

oké köszi., amit leírtál, az mind rendben, én eddig azt nem vettem észre, h a kis dobozkában lenne az elektronika. de ha van, akkor oké ... csak tudod szedtem már szét ilyesmit és abban ugyan semmi se volt, csak szó szeint egy üres műanyag darabka. de most amin linkeltél, azon tényleg mutatja, OK.


ez a két db usb-s dolog meg érdekes, mert létezik ugyanez 1 db USB-vel is, azaz akkor az esélyes h egyáltalán nem működik... az a gond h nem tudom sehogy megmérni multiméterrel a fogyasztást (áramfelvételt).

2018. júl. 15. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!