Utcán sétálva gyakran fel- vagy lekapcsolódnak az utcalámpák, miért?
Az utcai lámpákat nem lehet külön kapcsolgatni, Egy egész utca, vagy egy szakasza, egyik vagy másik oldala egy áramkörön van, és az adott csoport csak egyszerre kapcsolható.
Kicsit beteg azt képzelni, hogy valaki a lámpába épített kamerán keresztül figyel az áramszolgáltató központjából, és csak azt az egy lámpát kapcsolgatja.
A lámpa alatti elsétálás és a kigyulladás / kialvás időzítése kizárólag a véletlen műve. Ha a nátrimgőz fényforrás (gondolom ez a beteg sárga színű lámpa van) elkezd öregedni, akkor ki tud benne alakulni az üzemi nyomásnál magasabb nyomás. Bizonyos nyomás felett az ív kialszik, és addig nem is gyullad újra, ameddig ki nem hűl a fényforrás. Ezt eredményezheti egy kontakthiba is a foglalatban. ha csak egy pillanatra megszakad az áram, az ív nem gyullad újra, ameddig ki nem hűl a lámpa.
Nálunk is van egy ilyen lámpa, szemben egy gyár udvarán. Bő egy éve kezdte a villogást, először percekben lehetett mérni, most már pár másodpercenként kapcsol be/alszik ki.
LED-eknek a magas hőmérséklet a haláluk. Rossz hűtés mellett el tudnak jutni olyan állapotba, ahol ki-be kapcsolnak.
Egy dolgot én kipróbálnák a helyedben: alufólia sapka. Bár rézből jobb lenne. Fel tudod mondjuk sima sapka alá is venni, és akkor nem látszik. Nem folyamatos használatra, csak mint teszt jelleggel. Kíváncsi vagyok hogy úgy is megtörténik-e a dolog. (A tudomány jelenlegi állása szerint amit leírtál olyan nem létezik, így logikus magyarázat sem lesz rá, muszáj valami ilyesmin gondolkodni.)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!