Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális multiméterrel így...

Digitális multiméterrel így jól akarom megmérni a 3 amperes tápegységet?

Figyelt kérdés
Ugye a két kábelt a com-ba és 10amperes lukba kötöm a gépen, ez egyértelmű. Ami nem az, hogy a tekerőt az egyenáram részen belül a 20m és 10A részre kell tekerni? Csak azért kérdezem, mert furcsa nekem hogy a 20mA-nek és a 10A-nek egy közös belső ellenállása van.
2017. szept. 20. 15:44
 1/9 A kérdező kommentje:
2017. szept. 20. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Más lehetőséget nem látok, de szokott lenni papír is hozzá. Nekem is volt multim, a-t akartam mérni, 10-re tettem és a mérő része megadta magát, a többi jól megy azóta is.
2017. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik lyukba dugod,ha a bal lyukba akkor 10A ha a jobba akkor 20mA
2017. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zzzoli ***** válasza:

Ezek szerint szétszedted és lekövetted a kapcsoláson?

Valamit elnéztél, nem egy a belső ellenállásuk. A 10 amperesnek egy kb. 2,5mm vastag manganin huzal, ezt látnod kellett benne.

20mA-es tartományban másik hüvelybe kell dugni és így egész más az áram útja.

A 3A es tápot ugye terhelve akarod kimérni?

2017. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit akarsz mérni ? Feszültséget vagy áramerősséget ? Áramerősséget csak fogyasztó után sorbakötve lehet mérni, hiszen magának az Ampermérőnek 0 a belső ellenállása, tehát a rajta áthaladó végtelen nagy áram tönkreteszi a műszert.
2017. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...És a 10A-s ág nincs biztosítva!!!
2017. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rajzold már le, mit és hogyan akarsz mérni!

Ugye nem akarod rákötni a tápra az árammérőt 10 amperes állásban?


(emlékeztet a pixinfo akkutesztjére pár éve, amikor szerencsétlen akkukra árammérőt raktak rá párhuzamosan, és a kijelzett értékből próbáltak következtetni az akku állapotára...)

2017. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En szemely szerint a gombelemeket igy(10A meoallas azt lassik mit tud) tesztelem, persze max 200mA jon ki belole akar uj koraban is, es persze nem hagyom rajta csak 1-2 sec amig leolvasom. Igy nem melegszik vagy robban fel es latom hogy uj vagy regi az adott elem.

Tapegysegre ez a modszer NEM JO!!!! Muterheles kell neki, megpedig ha tudod mekkora a feszultseg a kapcsain akkor eleg jol ki lehet kovetkeztetni mekkora ellenallason fog 3 A folyni. Na azzal az ellenallasal kell sorba kotni a multimetert ugy hogy COM es a 10A es huvelyekbe legyen a merozsinor.


Ha igy csinalod semmi baj nem lesz, de a muterhelesnek a Wattos teljesitmenyet is figyelembe kell venni ilyen esetben, mert a kis tapegyseg kepes 30W-ot kipumpalni magabol, amit sima ellenallas nem szokott toleralni. A csevelt huzalellenallas ami erre megfelelo es birnij fogja a terhelest. Regi tevekben meg az allithato csuszkaval megaldott fajta is fellelheto volt. Sok sikert

2017. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én H4 fényszóróizzót szoktam használni, a két izzószál sorbakötve, egy izzószál, vagy a két szál izzópárhuzamosan, attól függ mekkora terhelést szeretnék.

Ez a módszer visszahajló karakterisztikájú túláramvédelemmel rendelkező tápokhoz nem jó, mert az izzó ellenállása hidegen kb. egytizede a névlegesnek.

2017. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!