Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen könyvet ajánlotok a...

Milyen könyvet ajánlotok a digitális technika I. tantárgyhoz egy mérnökinformatikusnak?

Figyelt kérdés

2017. szept. 15. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert nem ajánlanak jegyzetet már manapság? Vagymifene?


Egyébiránt ott van a "Biblia":

Ulrich Tietze - Christoph Schenk -

Analóg és digitális áramkörök

2017. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


De ajánlanak jegyzetet csak egyébként is érdekel a téma és szeretnék a jegyzeten kívül más nézőpontokat, másféle leírásokat is megismerni. :)

2017. szept. 22. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Legelőször Arató Péter könyvét (Logikai rendszerek tervezése) ajánlom, bár a második félév anyagát már nemigen fedi le. Az alapoktól kezd, és teljesen érthető. Lehet, hogy ismered, mert kötelezőnek is ez van előírva, ha jól tudom. A Tietze-Schenk könyvnek semmi köze digitális technikához, az a fizikai működéssel foglalkozik, nem a logikaival.
2017. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A Tietze-Schenk könyvnek semmi köze digitális technikához, az a fizikai működéssel foglalkozik, nem a logikaival."


Ismered te ezt könyvet?


Kíváncsiságból lekaptam a polcról. Nekem az 5. kiadás van meg.

Néhány dolog a tartalomból:

9. Logikai alapkapcsolások

9.2 Logikai függvények előállítása

9.2.1 Karnough Diagram.

.

.

9.6 Kombinációs logikai hálózatok

.

9.6.2 Demultiplexerek

9.6.3 Multiplexerek


10 Szekvenciális hálózatok

ésatöbbi ésatöbbi.

2017. szept. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyiban egyetértek veled, hogy a könyv lemegy egészen a tranzisztoros megvalósításig, de ugyanúgy tárgyalja pl logikai kapuáramkör szinten is a működést.
2017. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban van pár oldalnyi bevezető, hogy az olvasó értse, miről is szólnak az utánakövetkező részek, de a kérdés arra vonatkozott, hogy mit olvasson, aki külön tárgyként tanulja, és még azon felül is érdeklődik. Vagy te már azt sem érted, hogy a digitális technika miért nem csak pár oldal bevezetőszövegből áll?

Lekaptam az Arató könyvet a mappából, ahová elmentettem.

Néhány dolog a tartalomból:


Logikai feladat, rendszer, hálózat fogalmai, és tipológiája. Célokat tisztázó bevezető. Logikai érték fogalma, logikai műveletek definíciói. Boole algebra. Boole függvények és megadási módjaik, a kétváltozós Boole függvények táblázata, kapcsolata, funkcionális teljessége, kanonikus alakja; az elvi logikai rajz. Kombinációs hálózatok tervezése, Karnaugh-tábla, a Quine-McCluskey algoritmus, többkimenetű hálózatok minimalizálása. Többszintű hálózatok tervezése és egyszerűsítése, diszjunkt dekompozíció. Statikus, dinamikus és funkcionális hazárdok és kiküszöbölésük. Funkcinális egységek, kombinációs hálózatok megvalósítása funkcionális egységekkel. Szimmetrikus függvények és speciális egyszerűsítési eljárásuk.

Sorrendi hálózatok működése, visszacsatolás, aszinkron és szinkron közötti különbségek, Mealy és Moore modellek közötti különbségek. Leíró eszközök: állapottábla és állapotgráf. Flip-flopok működésének definíciója, és megvalósításuk. Aszinkron és szinkron hálózat tervezése Mealy és Moore modell szerint. Kritikus versenyhelyzet, lényeges hazárd. Állapotösszevonás. Állapotkódolás: szomszédos kódolás, instabil állapotok módosítása, átvezető állapotok felvétele, önfüggő szekunder változócsoportok szerinti kódolás, állapotkódolás megkülönbözető partíciók alapján, bemeneti és szekunder változások hatása. Dekompozíció. Megvalósítás ROM és PLA elemekkel.



300 oldalnál járunk, és még itt jön egy száz oldalas fejezet vezérlőegységekről, amit nem is részletezek.


És ez csak az, ami a könyvben szerepel, ezenkívül ott vannak a gyakorlati dolgok, mint számábrázolások, kódolástípusok és áramköreik, fejlettebb aritmetikai (ripple carry, carry-lookahead, carry select stb.) és egyéb funkcionális áramkörök, hardverleíró nyelvek.


Ehhez képest a Tietze-Schenk könyv leírja, hogy mit jelent a logikai függvény, hogyan kell Karnaugh-táblákat rajzolni legfeljebb négy bemenetre, egy kimenetre, determinált esetben és ennyi. Nem érzed, hogy pöppet messze van ez attól, hogy meg tudjunk építeni valami használhatót, mondjuk egy mikroprocesszort?

2017. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnézést de én ezt arra írtam, hogy "...semmi köze digitális technikához."


Mert ez így ebben a formában nem igaz - szerintem. Az általad írt szakirodalom nem rossz, sőt nagyon ó. Én is ismerem. Egyébként hasonló jó akár a Zsom Gyula által írt Digitális Technika is, ha jól emlékszem ez anno Kandó jegyezet volt és kötetnyi volt, sok gyakorlati példával.

2017. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!