Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mért világítanak ilyen furcsán...

Mért világítanak ilyen furcsán a LED-jeim?

Figyelt kérdés

Fogtam egy plexi lapot, azon sűrűn, kb cm-enként fúrtam akkora lukakat sorban, amekkorába a ledek feje pont beleszorul. Ezután szépen egyformára hajlítottam a ledek lábait és párhuzamosan szépen egymáshoz forrasztottam.

Ennek a "létrának" a végére egy már nem használt mobiltelefon töltőjét forrasztottam tápegységnek.

Világítanak is szépen a ledek, de mikor bekapcsolom, a táphoz közelebbiek fényesebbek, a távolabbiak sötétebbek.

Ha egy picit megmozdítom az egész plexipanelt, rögtön egyformán világít mindegyik.

Ez mitől van és hogy lehetne kiküszöbölni?


2010. máj. 18. 19:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A jó forrasztás alapfeltételei: Fémtiszta felületek, megfelelő hőmérséklet megfelelő ideig, és persze jó folyasztószer. (például fenyőgyanta, vagy hegedűgyanta)


Nem értem, hogy miért nem mentek tönkre... Azt nem hinném, hogy gyárilag bele van "téve" az ellenállás. Amúgy az ellenállások betételét mindenképen javaslom! Ha mást nem, akkor SMD ellenállást tegyél bele, azok nagyon kicsik, szinte észre sem lehet venni őket.


A karakterisztikát meg te is ki tudod mérni. Ami kell hozzá: 1db univerzális mérőműszer, 1db LED, és 1 potencio méter VAGY szabályozható feszültségű tápegység. + 1 darab négyzetrácsos papír, és ceruza.

2010. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Átforrasztottam, most már nincs ez a derengős vibrálás. Tettem 1db ellenállást az egész sor elé, de így sokkal gyengébben világít az egész.
2010. jún. 2. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!