Mi van akkor ha nincs védőföldelés egy házban ez veszélyes?
Nem az a veszélyes.
Hanem az ha ilyen rendszeren testzárlat van.
Életveszélyes!!!
Röviden a védőföldelés szerepe:
1.)Hogyha testzárlatos egy készülék (vagyis feszültség kerül a fémtestre, burkolatra) a testéhez csatlakoztatott védővezetőn keresztül záródjon az áramkör és a túláramvédelem (kismegszakító) automatikusan lekapcsoljon.
2.) Illetve testzárlat esetén, amíg a lekapcsolás meg nem történik, ne a testzárlatos készüléket megérintő személy felé folyjon az áram, hanem a védővezetőn keresztül záródjon.
1980 előtti kivitelezésnél csak a fürdőszobai áramköröknél volt védővezető, un. melegpadlós helyiségekbe nem kellett. (padló, parketta, linóleum) Ezek elvileg elég szigetelő képességet biztosítottak ahhoz, hogy testzárlatos készülék érintésekor számottevő áram folyjon az emberen.
Ma már ezt meghaladta az idő...
"1980 előtti kivitelezésnél csak a fürdőszobai áramköröknél volt védővezető, un. melegpadlós helyiségekbe nem kellett. (padló, parketta, linóleum)"
Ez már történelem.
De azért, bocs, bonyolultabb volt a helyzet, hőfejlesztő és motoros készüléknél akkor is kellett bárhol, viszont vasalónál a hidegpadlós helyiségnél sem kellett, meg (bizonyos) asztali lámpánál se, meg a fent kuksoló világításnál se.
Melegpadlósnál meg 80 után sem kellett volna még vagy 8 évig, ha nem volt földelt fémtárgy a szobában, vagy védővezetős érintésvédelemmel ellátott másik készülék, ami egyidejűleg érinthető volt. Illetve akkor 80 előtt is kellett volna, ha olyan hosszú vezetéke volt, hogy átért hidegpadlósba, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!