Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora akkumulátor kellene...

Mekkora akkumulátor kellene ehhez a power led-hez?

Figyelt kérdés

[link]


6 darab lenne bekotve 2x3-as sorba

12 V-os akkuról.


Van egy 1.3Ah akkumulátorom, elbírná ezt a 6 led-et ?


2016. dec. 2. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát 3-3-at kötnél sorba?

Azt írja 700 mA az áramfelvétele, tehát összesen 1400 mA-t fognak felvenni. Az 1.3 Ah csak akkor igaz, ha 20 óra alatt 65 mA-rel sütöd ki. 1.4 A-es terhelésnél számolhatsz 850 mAh-val. Tehát 30-40 percig fogja bírni.


lsd. [link]

alsó grafikonját.

Persze nem biztos, hogy a te akksid is pont így viselkedik.


Két ilyen párhuzamosan már 1-1.5 óráig. 3 ilyen már 2-3 óráig bírná. Az akksikapacitás kiválasztásakor vedd figyelembe, hogy mennyi ideig kell kibírnia.

2016. dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A 2 és 3 ilyen alatt az aksit érted ?

Tervezek venni egy 4 Ah-s akkut.


Nem kell sok ideig világítania, kb 5-6 perc naponta munkába menet.

Bicikli lámpa készül majd belőle, és szeretem ha látok és engem is látnak.


Köszönöm a válaszodat.

2016. dec. 2. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, több akksira értettem. Ha párhuzamosan kapcsolod őket, akkor a kapacitásuk mondhatni összeadódik. Akkor elég lehet egy ilyen kisebb akksi is, csak pár naponta töltened kell majd.

Azt is érdemes számításba venned, hogy már egy ilyen akksi is több, mint fél kiló. Egy 4 Ah-s van vagy 2 kg, emelkedőn nem szívesen tekernék vele.

2016. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!