Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bankkártya tartós mágneses...

Marci/2000/ kérdése:

Bankkártya tartós mágneses telefon tok. Nem bizarr?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!


[link]


Az alábbi képen is látható jelenség magyarázatára szeretnék választ kapni. Új telefonról után nézelődtem, mindenképpen olyan érdekelt amiben tárolható bank kártya, személyi, diák es nemi pénz. Ra bukkantam erre, meg is örültem neki, de nagyjából ot másodperc múlva letört a mosoly a képemről. Fel tettem magamba a kérdést:

- Biztosan jo ötlet a bankkártyám egy mágnes közvetlen közelében tartani gyakorlatilag folyamatosan?

Ugy tudom a bankkartyara nézve végzetes lehet ha közel kerül hozza egy mágnes, ebben az esetben gyakorlatilag fel milimeter távolság választja el őket.

Először is:

Szabad ilyen tokot venni,nem art a kártyámnak?

Másodszor:

Amennyiben igenis van esélye kártyánk megsemmisülésének, hogy gondolta bárki is, hogy egy ilyen terméket árul. Márpedig manapság elég elterjedtek az okostelefonok körében, a tipusspecifikus flip tokok.


Válaszaitokat előre köszönöm!



2016. okt. 10. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A párom mindig így hordja magánál a PayPass-os kártyáját, de mai napig tud vele fizetni.
2016. okt. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Évek óta ilyen van és semmi gond nincs.
2016. okt. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"- Biztosan jo ötlet a bankkártyám egy mágnes közvetlen közelében tartani gyakorlatilag folyamatosan?

Ugy tudom a bankkartyara nézve végzetes lehet ha közel kerül hozza egy mágnes, ebben az esetben gyakorlatilag fel milimeter távolság választja el őket. "


Nem tudom miért zavar téged a mágnes.

A kártyát nem zavarja.


"Szabad ilyen tokot venni,nem art a kártyámnak? "


Szabad.


"Másodszor:

Amennyiben igenis van esélye kártyánk megsemmisülésének, hogy gondolta bárki is, hogy egy ilyen terméket árul. Márpedig manapság elég elterjedtek az okostelefonok körében, a tipusspecifikus flip tokok. "


Nincs.

Egyedül te tehetsz róla ha a kártyán lévő mágnescsíkot a mágneshez nyomod és a kártyán így húzogatod a mágnest a csík hosszirányában.

Egyébként nem lesz baja.


Ha pl. OTP ügyfél vagy, kérdezz rá a mobilkártya szolgáltatásukra. NFC-s készülékkel vehető igénybe, még a bankkártya se kell hogy nálad legyen ha lehet PayPass-al fizetni, csupán egy alkalmazás szükséges hozzá. NFC-n küldi át a bankkártya adatokat fizetéskor.

[link]

2016. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a telefonomból kimaradt az NFC így ez a vonat elment :D de legközelebb figyelek rá, hogy NFC támogatású készüléket válasszak, tehát összességében bátran válasszam ezt a tokot.
2016. okt. 10. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!