Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e tölteni a telefont/mi...

Lehet-e tölteni a telefont/mi történik, ha egy alufólia segíségével áramot vezetek a telefonba?

Figyelt kérdés
Ha fogok egy alifóliát, és az egyik végét a telefonba, másikat a konnektorba formázom, mi történik? Veszélyes? Lehet vele tölteni?

2016. szept. 22. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet úgy tölteni, ráadásul sokkal hamarabb feltöltődik, és tovább is bírja az akksi. Én vagy 8 éve ezzel a módszerrel töltöm, 3 különböző telefonnal (Alcatel, Samsung, LG), és működött mindegyikkel. Arra figyelj oda, hogy a konnektornak csak a baloldali (ha szemben állsz vele) lyukába szabad bedugni. Bedughatod a másikba is, de akkor semmi nem lesz. Érdemes földhöz közeli konnektort keresni, hogy a telefont könyvre vagy akármire téve egy vonalban legyen a készülék a konnektorral. Én egy gyufaszálat szoktam körbetekerni az alufóliával úgy, hogy 2-3 mm-t azért túllógjon a gyufaszálon. Így be tudod dugni a konnektorba meg a telefonba is kényelmesen. De ha agyonkúr az áram, vagy tönkremegy a telefonod, nem vállalok felelősséget!
2016. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ennél is fejlettebb technológiát használok és alufólia se kell hozzá, egyik ujjamat a telóba dugom, a másikat meg a konnektorba, és atomgyorsan feltöltődik.
2016. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2: oszt hogy dugod be az ujjadat a konnektorba meg a telefonba nagyokos? Nem kéne itten kamuzni orrba-szájba. #1-es voltam.
2016. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:'D

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az első még hihető is volt, de a második...az a tipikus megdöglesz, akármit csinálsz, de leszarom. :D

Itt már kezdtem kételkedni az elsőben, majd megkérdezem az ofőmtől, de azért köszike!

2016. szept. 22. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi. Igen, én elég hihetően tudok hazudni. #1.
2016. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem próbáltam, de feldobtad a napomat
2016. szept. 22. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet úgy tölteni, de ezt te is tudod. Kell az a kis műanyag szirszar, ami szabályozza a feszültséget, és nem engedi a 220-at a telefonodba. De ehhez hülye vagyok, nem figyeltem oda fizika órán, vagy amelyiken tanították ezt, aztán így inkább próbálok okosnak tűnni tudás nélkül, vagyis hihetőeket hazudni.
2016. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 WlessTheBoss válasza:
Miért alufóliával ??? Tel. töltő ? De ez így igaz kell feszültség szabályzó vagy különben RIP a telónak . Ha gyorsabb töltést akarsz akkor vegyél/szerezz egy olyan töltőt ami nagyobb áramerősséget enged át , gyorsabban fog feltölteni ...
2016. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!