Több áramköri vezeték esetén hogyan kell a nullvezetőt méretezni keresztmetszet és terhelés függvényében?
Figyelt kérdés
Egy fázisról beszélünk. Amennyiben van pl. 3 külön áramköri fázisvezeték, de ezeknek közös a nulla vezetékük (nulla keverés) akkor a nullavezeték méretét a három fázisvezeték terhelésének összegéhez kell-e méretezni vagy a nullavezeték is elég, ha ugyanolyan "vastag" mint egyenként a fázis vezetékek? Tehát, ha a három fázisvezeték terhelhetőségének határáig lenne terhelve mi történik a nullavezetékkel ha az a nullavezeték közös mindhárom áramköri fővezetékhez? Hangsúlyozom, nem három fázisról beszélünk hanem egy fázisról, de három áramkörről. Köszönöm!2016. okt. 4. 20:06
1/2 anonim válasza:
A nullán a három áram vektoriális összege folyik át.
De remélem, ez csak elméleti beszélgetés, mert az, hogy áramköröknek közös nullavezetője van, az rettenetesen szakembertelen elképzelés. :)
2/2 Szirty válasza:
Igaz. Minden áramkörhöz külön nullavezetőt kellene vinni.
Sajnos a gyakorlatban sokszor egyszerűsítenek és egyes fogyasztók nulláját "lenyúlják" a világítás áramkörről pl, mert épp ott van a kötődobozban, stb.
Azon kívül hogy szakszerűtlen szerelés (ami veszélyeket rejt magában) mérhetetlen élvezetet tud okozni később egy másik szakinak aki pl. áramvédő kapcsolót akar rakni mondjuk a dugalj. áramkörre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!