Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led izzóba: hideg vagy meleg...

Led izzóba: hideg vagy meleg fehér égő, illetve vibráló vagy nem vibráló a jó?

Figyelt kérdés
Gyönyörű lámpákat vettünk jó áron, ám G9-es izzó kell bele. Néztük neten ledeset, elég borsos árúak, így fontos lenne, hogy jót vegyünk. Nappaliba és konyhába lenne egy 4-illetve 5 égős lámpa. Neten találtam hideg és meleg fehér fényű égőt, kicsit utána olvastam valaki erre, valaki arra esküszik, de olyan is van aki vegyesen vesz bele égőket...Melyik a jó, akinek esetleg ilyen van otthonába? Illetve a vibráló, vagy nem vibráló típus egy otthonba a kellemesebb?
2016. szept. 18. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:

" Illetve a vibráló, vagy nem vibráló típus egy otthonba a kellemesebb?"

A vibráló az sz@r.Az üzletben megnézed milyen a fénye,többnyire ki vannak téve 1 táblára a ledes fényforrások.

Nagyon nem kell izgulni a csere garancia 1-3-5 év is lehet.

2016. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hideg fény az olyan, mint a műtőslámpa fénye. Erős fehér fény. A meleg fény az barátságosan sárgás. kellemes. Attól függően válassz, hogy mit akartok mellette csinálni. Pl műszerész munkához, hideg fény kell, ott mindent látni kell...

Ha meg vibrál is a lámpa, a qrva jó lehet...legfentebb kiesik tőle a szemed, megfájdul a fejed. Igaz, olcsóbb valamivel..

2016. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megrendeltem a meleg fehér nem vibrálós égőket. Na most egy 1200ft/db izzó esetében nem tudom mit jelent pontosan a vibrálás, mennyire zavaró, de nem mertem bevállalni :) Köszi
2016. szept. 18. 10:17
 4/9 Szirty ***** válasza:

A melegfehér természetesebb.

Kinek melyik komfortosabb, neked kell eldönteni. Én nem tennék hidegfehéret főleg a szobába.


Több égős lámpába ne tegyél vegyesen hideget, meleget, mert színes, szivárvány-szerű árnyéka lesz mindennek.

2016. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vibrálás nagyon zavaró. Főleg kis térben, ahol sok a visszaverődő fény ( szekrényekről, asztallapról, poharakról stb.) Egy fény ne vibráljon, legyen stabil. És olyan sincs amit írsz, hogy melegfehér. A fehér fény a hideg, a sárgás a meleg. Lakásba, főleg szobába meleg fény kell. Irodába, műtőbe meg hideg fény. Ezek alapvető fogalmak, csodálom, hogy most kapiskálsz ilyeneken, mintha most jöttél volna a Marsról
2016. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy hete érkeztem a Marsról, és ne haragudj, hogy a kérdésemre rákattintva megzavartam a nyugalmadat kedves utolsó.
2016. szept. 18. 10:56
 7/9 Szirty ***** válasza:

"És olyan sincs amit írsz, hogy melegfehér"


Akkor olyan sincs, hogy hidegfehér, mert az meg kék :)


Annak megítélése meglehetősen szubjektív, hogy egy szín mettől meddig fehér, ezért lehetne rajta vitatkozni, bár nem érdemes.


A hétköznapokban és a műszaki életben elfogadott és érthető megnevezésnek számítanak.

De ha zavar, akkor írj konkrét színhőmérsékleteket.

2016. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
...de ha már itt tartunk olyan sincs hogy "led izzó" mert a led nem izzó és nem is izzik...
2016. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább így a helyes mert ezeket forgalmazák.


Meleg fehér, természetes fehér, vagy hideg fehér.

2016. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!