Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy modemhez 2 router?

GohstdogHUN kérdése:

Egy modemhez 2 router?

Figyelt kérdés
Az az alaphelyzet, hogy van egy modem és egy router összekötve, működvő képesen a ház egyik sarkában. Én nekem a szobá pont az ellenkező részében van a háznak, viszont egy wlan kábel fel van húzva a mellette lévő szobába. Az lenne a kérdésem, ha vennék egy másik routert, akkor a wlan kábelt rádugva működne az is, és a lan protjából ugyan úgy lehetne internet elérést biztosítani számítógépeknek, vagy ez így nem működik? A válaszokat előre is köszi!

#internet #wifi #2 router 2 modem #dualwifi
2016. márc. 15. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:

WLAN kábel? :DDDD


LoL


Amúgy igen, megoldható. Repeater is megoldja. Két router is megoldja.

2016. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb megoldás: a meglevő router LAN portjából ki kell vezetni egy kábelt a ház másik felébe, amit bevezetsz egy másik router - vagy ha nem kell több vezetékes port - access point LAN portjába (nem a WAN-ba!).


Ezen a második eszköznél:

* A LAN-oldali IP-címét állítsd az első router IP-címtartományán belülire, de a DHCP-tartományán kívülire.

Tehát ha az első router IP-címe 192.168.1.1, DHCP-tartománya: 192.168.1.100-192.168.1.254, akkor a második router IP-címe legyen 192.168.1.2.

* A DHCP-szervert kapcsold ki benne, nem szükséges (azt az első router végzi el).

* A vezetéknélküli interfész azonosítója (SSID) és WPA kulcsa egyezzen meg, frekvencia-/csatornabeállítása térjen el az első routerétől.


Ha nincs lehetőség külön kábelezésre, és a két helyiség egy fázison van, akkor megoldást nyújthat a powerline adapter - ez esetben az egyik adapter a routerhez közeli hálózati csatlakozóaljzatba kerül, amit a router LAN portjával kötsz össze; a második meg az érintett szobába kerül és ott köthetsz rá gépet, vagy csatlakozhatsz rá wifin.

2016. márc. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vatafak ***** válasza:
ha be van kábelezve és nem kell wifi mert kábellel fogsz csatlakozni akkor egy sima switch is jó,sőt ha csak egy eszközödnek kell kapcsolat akkor csak be kell dugnod a kábelt ami át van húzva, amúgy amit előttem írtak
2016. márc. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, fel van húzva a kábel, de nekem kéne a ház másik részében wifi is, és egy gépnek is kéne ethernet kábelt húzni onnan, mert most a gépbe van dugva ez a bizonyos kábel
2016. márc. 15. 10:30
 5/5 A kérdező kommentje:
És nem wlan kábel van felhúzva, hanem egy lan, azaz ethernet vagy internetkábel, ki hogyan hívja :D
2016. márc. 15. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!