Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miből kell jobb a videókártyáb...

WOLF2002 kérdése:

Miből kell jobb a videókártyából, vagy a proceszzorból?

Figyelt kérdés
azt szeretném hogy játékokban nagyobb legyen az FPS és kevesebb lagg szaggatás. Miből kell jobb memóriakártya, vagy proceszzor? Egy lenovo laptopom van abba kéne, és menyyibe kerülhet az az ujjitás (nem kell fullos csak hogy az alap játékokat pl Minecraft bármien szaggatás nélkül vigye)

2016. febr. 13. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Laptopokban eleg korulmenyes cserelni a videokartyat,de lehet,hogy nem is tudod ha csak integralt kartyad van,es nem dedikalt. Procit szerintem egyszerubb cserelni.
2016. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mint az első is nagyon sokan rosszul az integrál/dedikált szó jelentését. Mindkettő a rá van forrasztva valamire(integrált általában a procira, dedikált meg az alaplapra) nem attól lesz dedikált a gpu, hogy le lehet venni, hanem attól, hogy saját(dedikált) memóriával rendelkezik, ami csak az övé, még az integrált gpu, a rendszermemóriát használja.


A kis kitérő után:


Játékfüggő, ha pl nagyon sok/fejlett mesterséges intelligencia van benne akkor inkább proci kell neki, ha nagyon szép akkor meg inkább gpu. A minecraft egy úgymond kakuktolyás, mert se proci, se gpu nem nagyon kéne neki, ha rendesen megírták volna, csak a fejlesztője egy nagyon szar programozó volt, így rengeteg memória, és jó processzor kell hozzá, ami néha cserélhető laptopoknál is, de általában nem.

Alternatíva: felrakod a windows 10-et, és megveszed a Minecraft Windows 10 Edition-t amit kompetens programozók írtak, így tényleg elfut minden szaron(de tényleg minden szaron még egy 0 teljesítményű windowsos tableten is szaggatás és melegedés nélkül fut)

2016. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ebből nem sokat értettem nem nagyon értek ilyen szakkifejezésekből csak az érdekelne hogy a legtöbb játék meg ugy alapjáraton a gép mitől futna jobban, gyorsappan amugy egy lenovo ideapadg 50-ről van szó
2016. febr. 14. 14:30
 4/5 anonim válasza:
Én is pont így jártam a Lenovo G5070-emmel, csak nekem a minecraft egy modos verziója, az ftb nem fut. Én processzort meg memóriát akarok most éppen beletenni, videokártya SZERINTEM nem kell sok a minecraft-nak. Nálam (ahogy most állunk) a legfullosabb újítást 170000 ft-om bánná, de szerintem te a felével vagy kevesebbel is megúszod.
2016. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez mind hasznos de még mindig az van hogy mert miből vegyek és milyet és menyyiért?
2016. febr. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!