Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Együttes erősítéséhez milyen...

Együttes erősítéséhez milyen hangfal kéne?

Figyelt kérdés
Hali! Most kezdtünk még csak, és nem nagyon tudom, hogy miket kéne bevásárolni. Van egy akusztikus gitár, egy elektromos és két énekes. Nem vagyunk hangos banda, de nem tudom, hogy 150w-os hangfalak mekkora térre lennének elegek? Plusz, mi a különbség az aktív meg a passzív hangfal között? Nagyon köszi

2016. jan. 18. 10:37
 1/1 anonim válasza:
Fuuu hát nagyon kemény fába vágtátok a fejszét :D Azért ezt így lehetetlen, minden féle szaktudás nélkül, ehez komoly szakmai tapasztalat és tudás szügséges. Legcélszerűbb ha egy ezen a téren foglalkozó embert kerestek aki tud segíteni mind az együttes mind pedig a hangosítás feladataival és lényegével! Én hangtecnikus vagyok és el mondhatom nem egy egyszerű dolog! De ha nem is találtok ilyen embert akkor elég nehéz lesz, maximum úgy tudtok némi tudást szerezni e téren ha sokat érdeklődtök olvastok róla innen onnan de ez is kevés hozzá :/ezzel nem elkeseríteni akarlak de ezt így nem lehet. ha valami érdekel bármi akár rendszeresen tudjuk tartani a kapcsolatot és tudok neked segíteni, tanácsokat adni bármiben ami csak kell. De hogy a kérdésedre is válaszoljak, 150 wattos hangfal elég semmitmondó, már itt lényegesen sok mindenre kell oda figyelnetek, nem tudom sajnos mekkora helyre elegendő vagy milyen stílusú zenére, hány főre milyen jellegű helyeket és még millió más ok, a wattok száma nem azonos a hangerővel és a hangképpel sem tehát a hangerő nem a wattok számától hanem a hangszóró érzékenységétől függ, a hangkép pedig igen változatos és minden típusú, jellegű helyre, rendezvényre más és más fajta hangfal az ideális. Ezt így nem tudom meg mondani és senki sem tudná, csak ha több infót tudok a hangfalról és magáról a használatára kívánt alkalomról, helyről stb. Az pedig hogy aktív vagy passzív hangfal: az aktív hangfalak beépített erősítővel rendelkeznek így csupán áram alá kell helyezned majd rá egy jel forrás pl, számítógép és szól is. A passzív hangfalak önállóan nem fognak meg szólalni külön végfok,erősítő szügséges hozzájuk, ez egy kezdő számára még bonyolultabb mivel itt rengeteg szabály van és nagyon sok mindenre kell oda figyelni és egyezni mindennek. De persze mind két lehetőség más és más használatra alkalmas és célszerű, mindnek meg van az előnye és hátránya is ami eltérő akárcsak a rendezvények jellege helyszíne. H a esetleg úgy gondoljátok tényleg így szeretnétek tudok segíteni bármiben de ezt így lehetetlen, csak tanácsokat, tippeket tudok adni de ez is nagyon kevés mivel ez kevés a szak értelemhez. Írj ha tudok segíteni nyugodtan:)
2016. jan. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!