Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem érem el a mobil adathordoz...

Nem érem el a mobil adathordozó tartalmát, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy mobil merevlemezem (WD My Passport 1Tb) amit korábban már többször rádugtam egy tévére (LG lapos-okos tévé), de legutóbb a rácsatlakozáskor a tévén egy üzenet szerint egy Time Machine nevű program elkezdett másolni valamit, amitől megijedtem és kihúztam a merevlemezt (nem biztonságosan távolítottam el). Ezután mikor a számítógépre dugtam, két plusz könyvtár volt a merevlemezen (valami LG.....), ezeket letöröltem. Azóta a merevlemezen található fájlok a számítógéppel nem nyithatók meg, sőt, már a merevlemezt sem ismeri fel eredeti nevén a gép, a könyvárfát sem olvassa be és még a böngésző sem működik, ha a gépre van dugva a vinyó. Mit tehetek, hogyan érhetném el az adatokat? Köszi!

2015. dec. 27. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van, a Time machine indulásával szépen elkezdte (újra)formázni a disket. Így vélhetően a rajta lévő adatokat elvesztetted, csak akkor tudod ismét használni ha a gépeden ismét normálisan megformázod.
2015. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hogy érted azt, hogy a gépemen normálisan megformázom? Azzal az összes adatot biztosan elveszíteném, nem? Elsősorban nem az a célom, hogy a merevlemezt használni tudjam, hanem hogy az adatomat ne veszítsem el/úja lássam.


Egyébként normális dolog az, hogy az ember rádug egy adatokkal teli tárolót a tévéjére és az minden figyelmeztetés nélkül elkezdi törölni? Eddig már sokszor csatlakoztattam és a Time Machine sosem indult el.

2015. dec. 28. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak a neten elérhető leírásból olvastam, miszerint az usb eszköz csatlakoztatásánál a time machine indulásakor elkezdi megformázni a háttértárat, hogy a tévé rendszerének megfelelően tudj felvenni adásokat. A formázás elkezdése pedig teljes adatvesztéssel jár, nem kell befejezni (ahogy írtad, kihúztad).

Vélhetően van visszanyerhető adat még, de azt már csak szakemberek tudnák megnézni, pl a Kürtnél, ami viszont piszok drága dolog.

2015. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, 150e Ft-tól indul az adatmentés, ez abnormálisan drága. Azt nem értem, hogy eddig sosem csinált semmit a tévé, most meg minden figyelmeztetés nélkül ugyanazt a HDD-t elkezdi törölni?? Azt sem értem, hogy miért van az, hogy az eset után mikor a laptopra csatlakoztattam a vinyót, minden fájl megvolt (a könyvtárfa épen látszott), csak nem tudtam megnyitni mondjuk egy képet. Aztán semmi nem történt, de mikor újra rádugtam a gépre, már semmit nem láttam.


Most ha rádugom a gépre, csatlakozik az eszköz, de nem a neven jelenik meg, hanem csak hogy passport, és már semmilyen programmal nem érem el. A neten millió megoldást kínálnak, eddig egy sem működött.

2015. dec. 28. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még látszódtak a könyvtárak, talán van remény. Elvinném a hivatalos szervízbe, hátha ott tudnak vele valamit csinálni, ami nem okoz adatvesztést és mégis eléred utána az adatokat. Jobb ha nem kísérletezel, ha nem értesz hozzá.
2015. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Linuxos gép simán látta a vinyót, mindent le lehetett menteni. A Time Machine nem formázott, csak a nem biztonságos eltávolítás miatt a Windows alapú fájlrendszer sérült, vagy vmi ilyesmi. Mindenesetre köszi a tippeket!
2016. jan. 13. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!