Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőt tudtok...

Milyen fényképezőt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy digitális fényképezőt:

Max. 25k-t szánok rá,

Legyen benne optikai képstablilzátor,

és csináljon jó videót, fotót.

Ne zabálja az akksit, mert hosszú kirándulásokra kell majd, és

lehetőleg sok manuális képbeállitás legyen benne, de a legfontosabb a stabilizátor.


A válaszookat előre is köszönöm!


2010. márc. 24. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél Samsung fényképezőt. Nekem olyan van, és meg vagyok elégedve vele. Nagyon jó fotókat csinál, és az enyém 5-6 óra után merül le, ha folyamatosan használják/ki-bekapcsolják.
2010. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nemtudom mi ez a stabilizátor mánia , szerintem egy kompakt gépben nem sokat használ, egyébként is a nagy 300 ezres fényképezőkben is csak 1 2 fényérték nyereséget ad a stabi de azt is csak bizonyos körülmények között, ez is olyan divat lehet mint hogy 12 megapixelt beletesznek egy kompakt gépbe, sok értelme nincs ha elé raknak egy ujjnyi objektívet


bocsi hogy nem válaszoltam 25k ért nem sokmindent tudsz szerintem ilyen elvárásokkal bár nem néztem a kompaktok piacát rég óta

2010. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

17:33-asnak, igenis van értelme az optikai képstabilizátornak. Van tapasztalatom mind kompaktok(Sony) mind DSLR-ek8Sony) terén, hogy mit tud nyújtani a képstabilizátor.

Igazából a kompaktoknál nagyobb értelmét látom, hogy legyen, ugyanis ott fix az obi, nem lehet 1.4-es obit elérakni ha kevés a fény. Másik véglet a tele tartomány, ott az 1-2 FÉ előny igenis nagyon sokat számít, mivel nagyon-nagyon kevés kivétellel(pl. Pana FZ20) ahogy nő a zoomtartomány, úgy csökken a fényerő. Így egy vékony felhős időben max zoomon, pl 432mm-en(Sony H2 12x zoom) igenis kell a Steady shot használata, mert be fog mozdulni a kép. Nyilván a kompaktoknál az érzékenységet meg nem akarja feltolni senki.

A Sonynak és a Panasonicnak jók a stabilizátorai, érdemes innen kezdeni a nézelődést. Akksisat NE vegyél, mert baromi drágák a pótakksik, vegyél elemeset, tegyél bele tölthető elemeket és nem fogsz lemerülni sohasem.

2010. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csakis elemeset veszek, mert abból van csak választék 25 alatt.


Azért kell a stabilizátor, mert eléggé remeg a kezem, és nem akarok rossz fotót.

Elvégre nem mindennap megyek külföldre. :)

2010. márc. 24. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!