Tönkremehetett a végfok a Panasonic SA-AK48 hifimben?
Figyelt kérdés
A hifit egy jó barátom szétszedte mert poros volt a CD meghajtó része, és a akadozott a lejátszás, ezt gyönyörűen orvosolta is majd észrevette, hogy a hangszóró vezeték szorító egyik lábán el volt válva a nyákon, és mondta, hogy ez előfordul, hogy idővel elválik a forrasztás, de tökéletesen működött, szétszedte, és ezzel a nagy lendülettel minden forrasztást átforrasztott, azzal az ürüggyel, hogy biztos ami biztos nehogy ezek is elváljanak, jelszem nem műszerész csak egy keveset ért hozzá, sajnos csak keveset, na mindegy. Minden jó főleg a CD része de sajnos a 6 csatornás hifi-nek a két mély csatornája nem jó az egyik meg sem nyikkan, a másik meg csak teljes hangerőre állítva épp hogy torzan makog. Megmértem fesz. mérővel és az egyik mély csatornám 6,78V egyen fesz. a másikon 12,50V-ot mértem, a működő csatornákon pedig semmit
Ez a bili, bizony kiborult. Sajnos a barátod ezek szerint vak is, vagy figyelmetlen.
Valószínűleg valahol kettő, vagy több olyan alkatrész lábat is összegyógyított, aminek eredetileg nem lenne szabad összezárva lennie. Így hát mivel az erősítőben a 12V-nál a hangszórókat 30W-nál nagyobb teljesítménnyel (4 Ohm esetén) nem lehet kihajtani, ezért ú.n. hídkapcsolásba vannak kötve. Az általad mért értékek szerint a barátod az néhány hídkapcsolást, úgymond kibillentett stabil állapotából. Ha megvannak a rövidzárak, akkor azokat meg kell szüntetni, de addig is nem javaslom az egység további használatát.
Üdv.
2015. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 A kérdező kommentje:
Köszön válaszod! Akkor ezek szerint még menthető lenne az IC mert sajnos utána néztem és 15e Ft csak az alkatrész hozzá
2015. dec. 4. 10:06
3/5 D.O.81 válasza:
Igen.
2015. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 A kérdező kommentje:
Végignéztük a forrasztásokat nagyítóval többször is és nincs összeforrasztva semmi. Nettről letöltött nyák kép alapján is megnéztük.
2015. dec. 7. 17:02
5/5 D.O.81 válasza:
Üdv!
Akkor a hiba nem az erősítőben van, hanem az azt hajtó elektronikában.
Leírni nehéz, mert innentől kezdve jön a javításban az igazi boncolás, melyet számotokra nem ajánlok.
Ugyanis ilyenkor az üzemelő készülékben kell mérőműszerekkel (oszcilloszkóp, jelgenerátor) matatni, részegységeket szétválasztani.
Ilyenkor könnyen több kárt lehet okozni, mint hasznot.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!