Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Többször láttam nyomozós...

Ati's kérdése:

Többször láttam nyomozós filmekben, hogy valami fény forrás segítségével meg találják a vért és egyéb váladékokat. Mi a neve? Egyszer hallottam. Valami imu. Neten ratalaltam, mint verkereso de ez kevés számomra

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a fényforrás a lényeg, hanem a luminol.


"Alkalmazás rendőrségi helyszínelés során[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A vérben (a vörös vértestbeli hemoglobinban) található vas, amely ugyancsak katalizálja a kemolumneszcens reakciót.


A luminolt egyenletesen szétterítik (spray-vel) a helyszínen. A nyomokban hozzáadott aktiváló oxidáns még igen kis mennyiségű, akár tisztítás után ottmaradt vér jelenlétében is kiváltja a kemolumineszcenciát, mely kb. fél percig látható a lesötétített helyszínen. A fényerősség nincs összefüggésben a vér mennyiségével, csak annak jelenlétét mutatja. A reakció hosszú expozíciós idejű fényképpel dokumentálható."


Forrás: [link]

2015. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a sperma, a nyal, a vizelet vilagit a sotetben ha UV lampaval megvilagitod (lampa amivel a diszkoban vilagit a fogad;)

verre luminolt fujnak, anelkul a ver nem vilagit UV lampa alatt

2015. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!