Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fényképező vagy kamera...

A fényképező vagy kamera miért nem lát képet olyan fényben, amiben én látok tisztán?

Figyelt kérdés

Vaku kell neki vagy lámpa. Miért nem lát éjjellátó mód nélkül mondjuk gyertyafénynél olyan tisztán, ésélesen mint én?

Az emberi szem jobb mint a legmoldernebb kamera, fényképező?



2012. márc. 20. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az emberi szemben rengeteg fényérzékelő pálcikasejt van, melyek már 1 foton hatására is aktivizálódnak, vagyis nagyon kevés fényben is egész jól lehet velük látni. Ezek viszont színeket nem érzékelnek, csak a csapsejtek, amik viszont több fény hatására lépnek csak működésbe. Így ha nincs elég fény akkor nem látunk színeket. Viszont ezekből a csapokból is kb. 130 millió található egy szemben, vagyis kb. 10szer élesebb egy modern fényképezőgépnél.
2012. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha megnézed, van, amit a kamera lát, te pedig nem! Például az infravörös fényt. Távirányítóval ki lehet próbálni.
2012. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
így van. az emberi szem egy csoda... Egy gyertya fényénél már "értékelhető" képet látsz egy szobában (ebben sok minden segít) de az első napfoltokat! szabad szemmel figyelték meg. Ekkor "átfogást" semmilyen technika eszközzel nem lehet elérni.
2012. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fényképezőnek van két fontos eleme.

Az egyik az objektív. Ennek van egy fényvesztesége a nagy fényerejű objektíveké pl f 1.8 a kisebbeké nagyobb értékű. Ha 1 lenne, az jelentené azt,hogy nincs veszteség.

E sorozat szabványos tagjai: 1; 1,4; 2; 2,8; 4; 5,6; 8

Az 1,4-es fele annyit enged át,mint az 1-es . A 2.es pedig fele annyi fényt,mint az 1,4-es stb..

A másik dolog az érzékelő szenzor,ami lehet ccd és cmos. Ezeknek is van fényveszteségük és úgymond érzékelési tartományuk,ami annyit tesz,hogy egy bizonyos fényerő felett és alatt már képtelen rögzíteni a látottakat. Dinamikai tartománynak nevezzük azt a részt amin belül a géped képes rögzíteni a látottakat.

Amúgy a szem önmagában kevés a látáshoz,mert ott az agy. Amit látsz az nem a valóság, a szemed folyamatosan mozog és több kis képet küld az agyba az agy irányításával és ezek a kis képek állnak össze egyben, ezt látod. Az agy sokszor kipótolja azokat a dolgokat,hogy energiát spóroljon.

2012. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utololsó mondatnál, azokat a dolgokat,amikről nem kap infót,vagy nem érzékel rajta nagy változást.

Pl egy stoptáblához hasonló táblát kiraknának eléd , de nem látnád egyik betűt rendesen,akkor is odagondolnád,hogy úgy van..

2012. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!