Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » FLAC konvertálása FLAC-ba...

FLAC konvertálása FLAC-ba Lesz-e minőség romlás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

A következő a szituáció:


Azt tudom, higy ha FLAC formátumú hangfájlt mp3-ba konvertálok, akkor lesz minőség romlás. De. Vannak nekem olyan flac fájlaim, melyek 24 bit-es, 192 khz mintavétellel készültek(minőségi vinyl rip-ek).Ezek elég nagy méretűek, egy sorlemez kb 2-3 Gb. Ha úgy konvertálnám ugyanúgy flac-ba, hogy levenném 16bit/44.1khz-re, akkor jelentős méretcsökkenést érnék el.De így lesz-e bármiféle minőségromlás? Mert végül is veszteségmentes formátumból konvertálok így veszteségmentes formátumba...



2015. okt. 10. 18:52
 1/3 dirtboy ***** válasza:
100%
persze hogy lesz,de elég jó cucc és füll kell ahhoz hogy ki is halld a különbséget
2015. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lesz, nem is kicsi. ha nem érzed a különbséget, tölts le eleve CD Audio minőséget (44.1 khz 16 bit). A vinyl ripek arra valók, hogy a CD-nél jobb minőséget elhozzák neked. Amúgy én egy 7.2-es Sony erősítőn hallgatom őket System fidelity cseresznyefa hangfalakon. Mindkettő belépő szint, de amit csak tehetek 192-be hallgatom
2015. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 10. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!