Mi ennek az elosztónak, vagy készüléknek a neve, ha egyáltalán létezik?
Ki tudja a nevét ennek az elosztónak vagy szerkezetnek?
Hali!
Egy olyan elosztóra vagy készülékre lenne szükségem melyet két konnektorba lehet beledugni és szigorúan csak akkor kapcsol be ha az egyik konnektorból nem jön áram. Van valami ilyesmi készülék?
"Éjszakai" áramhoz kellene?
Fáziskimaradást jelző vagy szünetmentes áramforrások kis átalakítással profi megoldást adnak.
Amúgy elég egy mágneskapcsoló (relé) a probléma megoldására.
Köszönöm a válaszokat!
Viszont még nem tudom hogy kellene. Van két konnektor és mindkettőből jön egy elosztó. A lényeg annyi lenne hogy ha lenyomják az egyik elosztót, mert van rajta áramtalanító gomb, vagy kihúzzák a konnektorból, akkor a másik elosztó bekapcsoljon és csak addig működjön amíg a másik kikapcsolt állapotban van. :/
"csak akkor kapcsol be ha az egyik konnektorból nem jön áram."
Én ezt úgy értelmezem, hogy ha az egyikből, azaz bármelyikből nem jön (akár ebből, akár abból).
De ha az "egyik" kitüntetetten konkrétan meghatározott a kettőből akkor természetesen egy relé is elég.
"De ha az "egyik" kitüntetetten konkrétan meghatározott a kettőből akkor természetesen egy relé is elég."
Igen, mert az egyik konnektor állandóan megy a másik meg nem. Szóval csak egyirányú a dolog. Akkor csak egy relét kéne beszereznem. Mi is a teljes neve ennek a készüléknek, és azt hova kell beszerelni? Sajnos elektronikához annyira nem értek. Vezetékek forrasztása és kötése megy, de a többihez egy kis szóbeli segítség azért kell :D
A relé egy mágneskapcsoló.
A mégneskapcsoló alapvetően két részből áll.
Van egy behúzótekercs, amely, ha feszültség alatt áll, értelemszerűen behúz.
Aztán vannak a relének érintkezői. Kétféle kapcsolókat tartalmaz. NO (Normal Open) és NC (Normal Closed) állapotúak.
1. A behúzótekercsre (ált: A1 és A2) forrasztasz egy dugót, amit a konnektorba tudsz csatlakoztatni. (Ezt majd bedugod abba a konektorodba, amin sokszor elmegy az áram)
2. Kettévágsz egy egyszerű hosszabbítós elosztót.
3. A relén kiválasztasz 2 db NC (azaz normál állapotban zárt) kapcsolót. Ezeknek ez egyik felére ráforrasztgatod a fázist és a nullát a kettévágott hosszabbítós elosztód dugaljos végét (ezt fogod a mindig jó áramforrásodba csatlakoztatni),
4. Az NC érintkezők másik felére pedig a kettévágott hosszabbítós elosztód elosztó felőli részét forrasztod (ugyanúgy a nulla és fázissal megegyező színeket).
5. A földet meg relét megkerülve biztosítod.
Mindezt természetesen úgy hogy semmi nincsen áram alatt a szerelés közben és mivel a relé folyamatos használatban lesz, így annak az érintésvédelme is biztosított legyen.
Ha veszel egy jó kis új relét, forrasztanod sem kell, csavarok segítségével van biztosítva a vezeték, illetve biztonságosak is , csak simán felcsavarozod a falra, azt kész.
Nem tudom, hogy így gondoltad-e, és hogy mennyire érthető
8-as vagyok. Szinte mindegy milyen.
A paraméterek megfelelőek legyenek.
A behúzótekercs 230 Voltal működjön (van 24 voltos változat is.)
Egyébként attól függ, hogy milyen fogyasztókat szeretnél működtetni ezen keresztül. Általában az árat az átfolyó áram határozza meg, fejből nem tudom sokféle van 2 amperes, 8, vagy 10 amperes. Értelem szerűen, minél több áram folyhat a kapcsolóin, annál több fogyasztót tudsz használni róla. Érdemes nagyjából kiszámolni.
Illetve minimum a megfelelő számú megfelelő kapcsolókkal rendelkezzen. Villanyszerelő, vagy elektronikai boltban kapsz ilyeneket, de neten is biztos sokat találsz, akár Vaterán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!