Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ugye nem gond, ha a rádiós...

Ugye nem gond, ha a rádiós MIC vevőegységének a LINE OUT-ját dugom be a camcorder MIC jack bemenetébe?

Figyelt kérdés

Azt már megoldottam, hogy a a vevőegységből a line out mono jack meleg pontját rákötöttem a 3,5-ös stereo jack mindkét meleg pontjára, tehát akkor mindkét csatornára viszi a jelet, bennem inkább az a kérdés, hogy a valószínű fesz-különbségek nem okoznak-e gondot.


Feltételezem, hogy a line out-ból csak jelszintű, mV nagyságú fesz jön ki, a camcorder viszont 3 V-ot ad a MIC-nek a jack aljzatból.


Valaki próbált már ilyet? Vagy ha nem próbált de ért hozzá, mi a véleménye? Okozhat gondot, hogy a vevőegység line out-ja kicsit több fesz-t kap?



2015. aug. 29. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A line out kondival van kicsatolva, így a mikrofon bemenet egyenfeszültsége nem okoz gondot neki.
2015. aug. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:

A mikrofon bemenet néhány mV-os jelet vár. Borzasztóan túl fogja vezérelni egy több voltos jel. Használhatatlan lesz.


Egy ellenállás osztóval csökkentheted a megfelelő szintre amit a kábelre építhetsz rá (3 ellenállás kell hozzá).

2015. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: hát nézd, maga a vevőegység is eleve egyenfeszültséget kap (12 V-ot), na most hogy ő aztán esetleg magában váltófesszé alakítja és a line out-nál ismét egyenirányítja? ezt nem tudom ... mindenesetre akkor ha jól vettem ki, szted nem gond


#2 pont fordítva! tehát a camcorder MIC bemeneti jack aljzatán van 3,0 V (kb), elvileg ez táplálja a külső kondi MIC-t, és a vevőegység line out-jából jön ki csak 30-40 mV. azaz a kérdés inkább fordított, hogy a camcorder 3 V-ja nem teszi-e tönkre a rádiós MIC vevőegységét, ha a line out-jára kap 3,0 V-ot? vagy mivel kimeneti, ezért tök mindegy?

2015. aug. 31. 08:58
 4/10 Szirty ***** válasza:

Helló!


Értem tehát a mikrofon fantom tápjától félted a vevő kimenetét. Ahogy #1 írta ha van leválasztó kondi a kimeneten akkor azon nem jut át a DC fesz. Ha nincs, tönkreteheti a kimenetet, bár akkora áramot lehet nem is tud kitolni.


De amit írtál, a többi része még így is zavaros.


"#2 pont fordítva! tehát a camcorder MIC bemeneti jack aljzatán van 3,0 V (kb), elvileg ez táplálja a külső kondi MIC-t, és a vevőegység line out-jából jön ki csak 30-40 mV."


Tehát van egy mikrofon vevő egységed vonali kimenettel amit a camcorder mikrofonbemenetére akarsz bedugni.

Line out-nak a nagyjelű ki és bemenetet hívják (min 300-500mV). Ekkora jel biztosan sok egy mikrofon bemenetnek ami néhány mV feszt vár.

2015. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hűha, na tényleg zavaros :)


tehát:


"Tehát van egy mikrofon vevő egységed vonali kimenettel amit a camcorder mikrofonbemenetére akarsz bedugni."


--- eddig stimm.


"Line out-nak a nagyjelű ki és bemenetet hívják (min 300-500mV)."


-hát de ezen a MIC vevőegységen pont az a lényeg, hogy csináltak két külön kimenetet, az egyik a hagyományos XLR aljzatos (tudomásom szerint jóval nagyobb jelet kiadó) OUT, míg a másik csak a LINE, azaz állítólag az előzőnél jóval kisebb jelet kinyomó kimenet. Aztán lehet dönteni, hogy ki melyiket akarja használni, megvallom, igazából mi semmi különbséget nem vettünk észre, mikor színpadi környezetben használtuk, na de ez semmit se jelent, hiszen akkor komoly keverőbe volt csatlakoztatva, ott nem is volt kérdés, hogy csakis az XLR-rel mehet ki a jel.


"Ekkora jel biztosan sok egy mikrofon bemenetnek ami néhány mV feszt vár."


--- na de rámértünk multiméterrel, és a camcorder MIC jack aljzatán 3 V van! + amiket árulnak hozzá speckó Sony mikrofonok, azok általában szintén még + tartalmaznak belül 1 vagy 2 db ceruza elemet, azaz mintha 1,5-3,0 V között mindegy lenne neki ?? de semmiképpen se mV-okról van szó.


Ezek ismeretében mi a véleményed? Én sima multimédiás mikivel már kipróbáltam, azzal tökéletesen megy, csak ugye a kábel adta kötöttségek miatt kellene mindenképpen a rádiós MIC-et használnunk. (ráadásul, ha a kondi miki kábeljét megtoldjuk, máris úgy zúg az egész, mint a huzat, és ugye kamera esetében sok értelme nincs egy földelésnek, már ha egyáltalán az megoldaná a gondot.


Marad a rádiós MIC, és én ezt feltételeztem, hogy a LINE OUT-ját a kamerába kötve működni fog, csak az a nagy kérdésem és félelmem, hogy a fesz-különbségek nem teszik-e tönkre vagy az egyik vagy a másik készüléket.

Vagy merésznek kéne lenni, aztán hajrá, tenni egy próbát, csak megvallom, túl drága kamera ahhoz, h esetleg ezzel elrontsam, ja a rádiós MIC-ről már nem is beszélve :-)


Amit az első válaszoló írt, azt nem igazán tudom értelmezni, mert írtam, hogy eleve is csakis kizárólag egyenfesz megy be a vevőegységbe, sztem itt a különbség a kérdés. na meg az is kérdés, hogy ha max nem működik vagy nax torz lesz, de elrontani nem tudom, akkor veszek nagy levegőt és kipróbálom 2 secre ....

2015. aug. 31. 16:13
 6/10 Szirty ***** válasza:

Helló!


Szerintem a kérdésedben négy dolog keveredik.

1. A rádiós vevő tápfeszültsége. Ezzel nem kell foglalkozni a kérdés szempontjából nincs jelentősége


2. A rádiós vevő kimeneti JELszintje


3. A kamera mikrofon bemenetének JELszintje


4. A kamera mikrofon bemenetének DC fantomtápja amit multiméterrel mértél.


Ha a vevő kimenete valóban mV nagyságrendő jelet ad, az meg fog felelni a kamera mikrofonbemenetének 3V DC ide vagy oda,. A kérdés leválasztja-e valahol egy csatoló kondi azt a DC-t vagy nem. Nem tudni. Shhoz ismerni kellene a rádiós vevpő egység kimeneti fokozatának kapcsolását vagy a pontos technikai specifikációját.


Ha kétségeid vannak, köss sorba a két bemenettel egy 470-680nF-os kondenzátort.

2015. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nos, próbálom tisztázni + azóta megtudtam még vmit:


Árulnak hozzá speckó ilyen márkájú mikrofont, és az úgy működik, hogy 1 db AA-s elemet kell bele tenni, tehát akkor ezek szerint az nem gond, ha kap 1,5 V fesz-t a camcorder MIC bemenete.


és amiket írtál:


1. A rádiós vevő tápfeszültsége. Ezzel nem kell foglalkozni a kérdés szempontjából nincs jelentősége


---Egyetértünk, semmi jelentősége, ez tiszta.


2. A rádiós vevő kimeneti JELszintje


--- na most itt jelszint alatt a kimeneti feszt érted vagy ez két külön dolog?


3. A kamera mikrofon bemenetének JELszintje


--- itt is hasonló a kérdés, hogy tehát a feszt vagy valami teljesen mást értesz jelszint alatt?


4. A kamera mikrofon bemenetének DC fantomtápja amit multiméterrel mértél.


---- hát ebből arra következtetek, hogy két külön dologról van szó valóban, viszont akkor fogalmam sincs, hogy tudnám megmérni a jelszintet.


Jelenleg tehát annyit tudok tenni, hogy megmérem a rádiós MIC vevőegységének LINE OUT feszét (szétbontottam a jackdugós kábelt), és megmérem a camcorder MIC bemeneti jack aljzaton lévő feszt. és a kettő közt különbség van, innen indult az eredeti kérdésem ugye, hogy ez okoz-e problémát (azaz gyakorlatilag, hogy a camcorder "visszanyom" nagyobb feszt a MIC vevőegység line out-jára, csak azt nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége, netán egyik tönkre is teheti-e a másikat vagy nem kell vele foglalkozni ....)


Az a gond, hiába méregetem, a különbséget én is látom, ahogyan azt is h működik, na csak fogalmam sincs h ez hosszabb távon okozhat-e károsodást valamelyik készülékben.


Csak most eléggé megkavarodtam, hogy írtad a "jelszint" szót, mert megvallom, nem tudom, mit értesz alatta pontosan.

2015. szept. 3. 19:01
 8/10 A kérdező kommentje:
most megint az első válaszon gondolkodtam el ... bár úgy lenne, na de ez biztos?
2015. szept. 3. 19:03
 9/10 Szirty ***** válasza:

Egy dolog hogy a kamera ad KIfele egy bemeneten keresztül egy DC feszültséget a mikrofon számára, ami néhány V nagyságrendű.


Az meg egy másik dolog, hogy a kamera bemenete milyen jelszintet képes fogadni (BEfele).

Jelszint alatt mindig a hasznos jel effektív értékét kell érteni. A mikrofonok mV nagyságrendű jelet adnak le. A kamerád néhány voltos kitáplálására ül rá ez a néhány mV-os jel. A hasznos jelszint tehát itt a több volt DC fesz mellett is csak mV nagyságrendű.


Nekem csak annyi volt az aggályom, hogy ezt a mV-os bemenetet (most a 3V táp jelenlététől eltekintve) megtámadod egy line out kimenettel, ami a nevéből ítélve több száz mV-os jelszint. Ekkora különbség túlvezérli a kamera mikrofon bemenetét.


De nem ismerem a rádiós mikrofonok vevő egységét lehet (sőt nyilván) van rajtuk mikrofon jelszintjének megfelelő szintű kimenet, hogy normál mikrofon helyére is lehessen csatlakoztatni, ez kézenfekvő lenne (amit félrevezető módon esetleg épp Line out-nak hívnak).

Ezt csak a vevő egység technikai specifikációjából fogod megtudni, multiméteres méréssel nem nagyon.


A kamera mikrofon bemenetének 3V-ja véleményem szerint sem fogja tönkretenni a mikrofonos vevőt.


Ennél többet nem tudok jósolni...

2015. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen, hát az a helyzet,hogy akkor ez meghaladja a tudásomat sajnos. értem h szal akkor 2 külön dologról van szó, és hogy nagy a jelszint, de ennek ellenére is remélem h nem teszi tönkre egyik a másikat.


Egyébként amit írtál, hogy külön MIC OUT és LINE OUT, nos ez egy elég profi kis rádiós MIC, és a vevőegységén pontosan így van, ahogy gondoltad, azaz van rajta mindkettő, a LINE OUT egy 6,3-as mono Jack, míg a MIC out egy XLR aljzat.

Azt mondod, elképzelhető, hogy ha valahogy összekombinálom az XLR meleg pontját a camerába menő stereo 3,5-ös jack 2 db pozitívjával, és a 2 hideget pedig a jack dugó testjével (kábelesen átkötöm), akkor jobban járhatok? Én eddig pont azt hittem, hogy a MIC OUT-nak jóval nagyobb a kimeneti jelszintje, de oké, megpróbálom ezt a verziót is.

2015. szept. 7. 06:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!