Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az az OHM a hangfal es az...

Makker bolha kérdése:

Mi az az OHM a hangfal es az erősítőknél?

Figyelt kérdés

A linkek nem magyarok mivel en csak innen tudok rendel mert nem magyarorszagon lakom :/


Es mi torténik ha egy ilyen hangfalat: Pure Acoustics QX 900 [4-8 ohm] ( [link]


Rákötnék amig nincs erositom egy Genius Home Theater SW-HF 5.1 6000 -re aminek a subwoofer az erosito is de nincs ott az ohm ? ( [link]


Vagy vegyek inkább ezt:

[link]


vagy


[link]



Köszi a helpet es bocsi hogy nem magyar de nem ismerek magyar oldalakat es hiaba irtam be google ba a neveket nem jott ki magyar oldal :/



2015. júl. 26. 20:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Es mi torténik ha egy ilyen hangfalat: Pure Acoustics QX 900 [4-8 ohm] ( [link] )


Rákötnék amig nincs erositom egy Genius Home Theater SW-HF 5.1 6000 -re aminek a subwoofer az erosito is de nincs ott az ohm ? ( [link] )

2015. júl. 26. 20:45
 2/20 anonim ***** válasza:

ohm? mint a feszültség? O.o 6.os fizika?

vagy valamit félre értek?

2015. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Szirty ***** válasza:
Amint megláttam hogy 2000W bezártam a francba. Sorry...
2015. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az Ohm a hangfalaknál és erősítőknél az impedancia - váltófeszültségű ellenállás:

[link]


Erősítő és hangfal esetén ajánlott az egyezésük.


A Pure Acoustics QX 900 4-8 Ohmosak, és 150/300 W-tosak a Genius szatelit hangfalai meg 8 Ohmosak és 20 W-tosak:

[link]

szóval nem fogja túlhajtani őket. ;)

2015. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akkor melyiket vegyem meg inkabb a ket also kozul ?
2015. júl. 26. 23:19
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Semelyiket.

Az electronic-stars oldal a kínai hulladékok aljának is a legalját árulja. Ráírják egy erősítőre, hogy 2x sokszáz watt, de annyira amatőrök, hogy a seggéről is tesznek be képet, ahol a tápfesz csatlakozónál ott a felirat: 230V~ 150VA...

Semmit nem szabad venni. Szarul szóló, gagyi anyagból összevasvillázott hulladékok. Kb. megfelelnek a nyolcvanas évek bécsi, csak magyaroknak szánt "hilferstrassés rádiók" minőségének.

2015. júl. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Osynho ***** válasza:

Utolsó +1. Ipari hulladékok.


Kérdező: rendes hangfalszettet ne köss gagyi genius szett erősítőjére. Írták, hogy nem fogja túlhajtani, de ez azért nem ilyen egyszerű. A kis hoki erősítő túl lesz terhelve, és kockajellel fogja hajtani a hangszórókat, amik így szépen leégnek. Szóval a túl kicsi erősítő inkább káros, mint a túl nagy. Keress használtan egy házimozi erősítőt és arra kösd a hangfalszettet. Sőt, én mindent használtan vennék ,de ez már egyéni preferencia kérdése.

2015. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
En szeretnek egy oan erositot mint apumnak van de az Yamaha es 700€ de nekem anyi nagyon nincsen egy erositore meg foleg. En akartam venni erositot de ezek a szar szlovak oldalak nem ernek sokat mert nincsen erosito 5 hangfalra csak 2 vagy maximum 4 re :/ Tudnal valami oldalat ahol talalok ? pl. angol vagy valamit ?
2015. júl. 27. 10:42
 9/20 Osynho ***** válasza:
100%
Nem tudom ott milyen apróhirdetéses oldalak vannak. Nézz szét, biztos, hogy találsz. Esetleg ha a magyar határ mentén is jó, akkor magyar oldalakat is érdemes nézni. Jofogás, vatera, avx, stb. Ebay-t is nézhetsz.
2015. júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ez az oldal megbízható 100% ra mert innen van mindenem. Szerinted melyik lenne jo ahoz az 5.0 as hangfalakhoz ?


[link]

2015. júl. 27. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!