Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért vágja ki magát az...

Miért vágja ki magát az erősítőm kb 20% hangerőn (Technics SU-700 KEG a típusa,20% -ig minden tökéletes)?

Figyelt kérdés

Tudom, régi darab, de semmi baja, alig használták, másrészt egy robosztus 360 W-os erősítő, tökéletesen működik mindaddig, amíg nem tekerem a hangerőt 20% fölé.


Ilyenkor kattan egyet, kigyullad a "safety" sárga led, és elhallgat. Ha újra bekapcsolom, ismét megy tökéletesen, eglélszen addig, amig megint nem teszem 20% fölé, azaz tuti nem a biztosíték megy ki.


Mi lehet ez a safety? Védi a készülék magát? Na de elég abszurd, hét az a 20% még lakásban is gyenge, és nem hiszem, hogy ez normális jelenség lenne.


Valakinek ötlete esetleg, mit érdemes megnézni vagy állítani rajta?


[link]



2015. júl. 11. 10:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
igen csak az a vicc, hogy nem fogod elhinni, de kérdeztem akik évtizedeken keresztül használták, pontosabban akiknél állt évtizedekig, és meg vannak lepődve, mert ők ugyan évente max 1x kapcsolták be, de most utólag mondják, hogy a kezdetektől levágta, csak egyszerűen nem foglalkoztak vele, mert panelban elég volt az a 20%-os hangerő is.
2015. júl. 14. 06:15
 12/13 A kérdező kommentje:

lefotóztam a hátulját is, és ezek alapján csak annyi a kérdés, hogy lehetséges ezt egyáltalán rosszul bekötni? :(


[link]

2015. júl. 15. 07:25
 13/13 Gabifül válasza:

Végigolvastam, és csak egy megjegyzést tennék.


A Technics-nek több szériahibás cuccai is van,

lehet hogy te is kifogtál egyet, bár erről az erősítőről idáig csak jót hallottam.

Úgy jártál mint én a RS-TR333 deck-kel,

és sorozatban az összes (222, 232, 272, 323, 333, 373)

mind fogaskerékhibásak.


Egyébként akartam mondani hogy sok bemeneti jelet adsz neki, de ha másnál is jelentekezett a hiba akkor ennyi.

2015. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!