Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért vágja ki magát az...

Miért vágja ki magát az erősítőm kb 20% hangerőn (Technics SU-700 KEG a típusa,20% -ig minden tökéletes)?

Figyelt kérdés

Tudom, régi darab, de semmi baja, alig használták, másrészt egy robosztus 360 W-os erősítő, tökéletesen működik mindaddig, amíg nem tekerem a hangerőt 20% fölé.


Ilyenkor kattan egyet, kigyullad a "safety" sárga led, és elhallgat. Ha újra bekapcsolom, ismét megy tökéletesen, eglélszen addig, amig megint nem teszem 20% fölé, azaz tuti nem a biztosíték megy ki.


Mi lehet ez a safety? Védi a készülék magát? Na de elég abszurd, hét az a 20% még lakásban is gyenge, és nem hiszem, hogy ez normális jelenség lenne.


Valakinek ötlete esetleg, mit érdemes megnézni vagy állítani rajta?


[link]



2015. júl. 11. 10:25
1 2
 1/13 Osynho ***** válasza:
A rendszer többi eleme?
2015. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szirty ***** válasza:

Lehet túlterhelés is.

Pl. mert atz erősítű kimeneti impedanciája 8 Ohm-os, te pedig 4 Ohm-os hangfalakat kötöttél rá.


Vagy több hangfalat kötöttél egy kimenetre párhuzamosan amik eredője kevesebb mint az erősítő névleges kimeneti imp.-ja.

2015. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

oké ez elvben lehet igen, na de nem hiszed el, eddig kb 8-9 féle különböző ellenállású és teljesítményű na meg bekötésű hangfallal próbáltam, és mindnél ugyanaz a jelenég. egyébként azt írja, hogy 4-8 Ohm között szabadon variálható a csatlakoztaott hangfal. de mindegy, ha csak 2 db tök szabvány 8 Ohmost teszek rá, ugyanúgy levágja, mintha ráteszek csatornánként 2-2 össze-vissza Ohmos és W-os hangfalat, akár párhuzamos akár soros kötéssel.


sztem máshol kell lennie a hibának.

2015. júl. 11. 16:10
 4/13 Szirty ***** válasza:

Ezt nem írtad le az eredeti kérdésben.

Lehet rossz az erősítő is.


Egy oldalon azt javasolták, hogy kapcsold ki (húzd ki a hálózati csatlakozóját is) 60 percre.

2015. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
bocs, hát igen, ha mindent leírnék, regény lenne, de azon is túl vagyok , sokszorosan. sőt, visszanézegettem és 2-11 Ohm között, ezen belül 15-100 W-os hangszórókkal variálva, szinte minden lehetséges verzión végig mentünk már. A kikapcsolás se segít, megint csak a bizonyos 20%-ig bírja a hangerőt, na és ez azért is fura, mert ha az ellenállással lenne gondja, akkor feltételezem, nem azonosan reagálna mindegyik hangfalra, nem?
2015. júl. 11. 17:10
 6/13 Szirty ***** válasza:
A túl rövid kérdéssel meg az a baj, hogy ha arra minden lehetséges választ leírnának akkor regény lenne. :-)
2015. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát látod, akkor ezek szerint nincs jó megoldás .. ez is igaz.
2015. júl. 11. 21:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor irány valami műszerész.
2015. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

rosszul írtam az elején ..


az a bizonyos sárga "safety" LED folyamatosan világít, és akkor alszik el, amikor "levágja magát"


viszont hátul meg lehet állítani és 4-16 Ohm között bárhova nyomogathatom a hangszórók illesztését (az egyik állásban 4-8 Ohm, a másikban 8-16 Ohm-ot enged, azaz tényleg rejtély, de oké, hát lássuk a műszerészt ....)


Nem lehet hogy olyan mint az autósrádióm, hogy az meg ha megfeszülök se tudok tenni semmit, mert magától visszaszabályozza a hangerőt is meg ki is kapcsol egy időre, ha pl túlmelegszik vagy valamihez képest neki túl hangos vagy nem a megfelelő Ohm számú hangszórók vannak rajta ... most már ezen is agyalok.

2015. júl. 13. 15:54
 10/13 anonim ***** válasza:

8 Ohmossal akkor sem kéne nyavalyognia...


Meggondolandó a műszerész, meg hogy megéri-e vele szórakozni.


"Tudom, régi darab, de semmi baja, alig használták"


-Ezek szerint mégiscsak van baja. Baja meg nem csak a használattól lehet egy erősítőnek, hanem "csak úgy kimák" is lehet előbb-utóbb...

2015. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!