Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet/ érdemes olcsó kis...

Borgan kérdése:

Hol lehet/ érdemes olcsó kis napelem cellákat venni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 18:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Vagy hogyan van ez? Valaki legyenszives elmagyarázni ebből a panelekből hogy tudok10- 20 Amper közötti táblát készíteni?
2015. jan. 7. 19:20
 12/14 anonim ***** válasza:

Kevered a kívánalmakat, de dolog sokkal egyszerúbb..

Bármelyik szokásos napelem cella 0,5V terhelt feszültségű.

Terheletlenül 0,6-0,65V..

Az optimális terhelőáram, amihez a 0,5V tartozik az méretfüggő, feltételezve a maximális merőlegesen sütő napot.

Amit linkeltem, az 3*6collos, azaz 7,5*15cm.

Létezik "szabványként" duplája is 15*15cm (6*6").

A 3*6-os névleges terhelőárama 3,6A...

Azután ezeket úgy kötöd, ahogy akarod (betartva a "szabályokat")..

40db-os készletből lehet mind sorba: 20V, 3,6A

Mind párhuzamosan: 0,5V 144A

20 sorba, 2 ilyen sor párhuzamosan: 10V, 7,2A

Fene tudja mit akarsz kihozni belőle??

2015. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak az Amprt látod???

10-20A között:

Tessék itt van!

9 darab sorba, ebből 4-et párhuzamosítva: 4.5V, 14,4A

4 db tartalék, vagy összetörött, amikor összaraktad.

2015. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Oksa, értem. Bocsa tudatlanságom, de gyenge vagyok fizikából. Még csak most kezdem tanulgatni a napelemmel kapcsolatos tudnivalókat. Egyenlőre csak aszt szeret ném elérni, hogy adott egy 45 ah aksim amit szeretnék minden este tele látni. Sok tervem, képzelhésem van(fűtés rásegítés, világítás,stb..). Mindeggy mindegy hogyan, de a vége tulajdonképpen rezsicsökkentés a cél.:-) Tudom ez nem egy jelentős csökkentési dolog, de szeretném valhol elkezdeni....
2015. jan. 7. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!