Ez a fajta áramkimaradás mitől van?
Nem viccből csinálják, mert az okoztt kár sokba fájhat a szolgáltatónak. Persze csak akkor, ha tényleg nagy a kár. A Mari néni hűtője ha leég, mert a fejnyomás miatt nem tud újraindulni, az járulékos veszteség..úgysem fog perelni..sőt, a leállt kazánok, áramszünetre megszólaló riasztók, és egyéb nyalánkságok. Nagyon jól kimagyarázzák a szolgáltatási feltételek című... hát nem is tudom miben..azt mondják tessék szünetmentes vezérlést, aggregátor alkalmazni..(ez poén)
Valamit átkapcsolnak, és csak így tudják megoldani, az összerobbanást elkerülendő..
Az tény, hogy nem egyszerű dolog éjjel-nappal 230 V-ot szolgáltatni állandó 50Hz-en, áramszünet nélkül folyamatos terhelésbővülés mellett..
A régi szép idők...amikor még nem volt ennyi, és ilyen teljesítményű fogyasztó.
Nahát, jellemző... A szolgáltató sara? Azért, mert épített egy elvileg megfelelő hálózatot, és a vihar rátört egy fát, vagy a kábszeres kiüti autójával az oszlopot? Hát, tényleg, a szolgáltató hibás.
Ugyancsak elég sunya a nagyon jól kimagyarázzák duma is. Gratulálok. :D
A jelenséget gyorsvisszakapcsolásnak hívják, amúgy. Van lassú is, ha a gyors nem vált be, annál 1 perc a sötétség.
A veszélyességet kétfelé kell bontani, és ez a következő három:
1. Magára a szerkezetre veszélyes-e a feszültség megvonása? Mivel a feszültség eltűnése az egy határozott lehetőség, amióta a világ világ( azaz van villamosenergia-szolgáltatás), ezért lehet mondani, hogy az a készülék, amelyik ettől tönkremegy, az bizony rosszul lett megtervezve vagy megcsinálva. Ezzel együtt is, vannak, amik tönkremennek. Most annyira nem tudok példát mondani, de például 15 évvel ezelőtt azt mondták a szervizesek, hogy a Samsung videok mennek általában tönkre. Valamint a neten olvastam angol nyelvű írásokat arról, hogy az ócskább kapcsolóüzemű tápok (számítógép) sem bírnak sok kikapcsolódást.
2. A szerkezet által végzett folyamatra veszélyes-e a szerkezet hirtelen leállása? Ez a felhasználó felelőssége, hogy értékelje és intézkedéseket tegyen. Bizonyos események ellen lehet védekezni, mint ahogy bányákban, hadiüzemekben kissé más a hálózat.
3. Magára a szerkezetre vagy a szerkezet által végzett folyamatra veszélyes-e a feszültség önműködő visszatérése? Ezt is a felhasználónak kell értékelnie, és megtennie a szükséges intézkedéseket, mint például a nullfeszültségkioldó, az öntartó áramkörök, és ezáltal a kézi visszakapcsolás szükségessége az újrainduláshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!