Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az olajradiátor fűtőszálának...

Az olajradiátor fűtőszálának lehet baja?

Figyelt kérdés
5 év alatt ez a második alkalom, hogy ki kellett cserélnem a termosztátot az olajradiátorban. Egy elég precíz megoldással pontosan 22.5C-fokon ki, majd 22C-on bekapcsol. Szerencsére időbe észrevettem a hibát (ha 25C fölé megy a hőmérséklet csipog a készülék). Ha nem lettem volna otthon, és így megy fél napon keresztül lehetett volna bármifajta baja a radiátornak, azon kívül hogy felforrósodik? Meddig bírják a meleget ezek a fűtőszálak?
2014. dec. 30. 23:19
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem lesz semmi baja. Ezeket úgy tervezik hogy az idő 100%-ában mehetnek. De még ha folyamatosan megy is nem megy a hőmérséklete kb. 70 fok fölé. Az olaj, a fűtőszál a radiátortest pedig bírná a 150-et is.
2014. dec. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hasznos, és gyors volt!
2014. dec. 30. 23:47
 3/4 Szirty ***** válasza:

A termosztát hibája valószínűleg nem károsítja, ahogy azt az előző válaszoló kifejtette.


A kérdésed első mondatára azonban az a válasz, hogy igen, lehet baja a fűtőszálnak.

Elhasználódás, gyári hiba, mechanikai sérülés miatt.

A fűtőszál megszakadhat, vagy zárlatos lehet. Megrepedhet a burkolata, ekkor belejut az olaj, ami gázképződést okoz működés közben, a túlnyomás pedig tönkreteszi a készüléket.


Az olaj is elfolyhat belőle, így üzemelve tüzet okozhat.

2014. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Volt egy 4 tagú olajradiátorom, aminek a fűtőbetétje valahogy kilyukadt, és ahogy írtad bejutott az olaj, majd sercegő hangot hallatott. Azonnal lecsapta a rátett kismegszakítót. Mikor szétszedtem, észrevettem a túlnyomást, ami a kitekerés közben távozott a radiátorból. A kismegszakító csodákra képes.
2014. dec. 31. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!