Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A bojlerünk nagyon régi,...

A bojlerünk nagyon régi, kb.10 éve nem volt tisztítva. Árammal működik ha jól tudom. Tiszta rozsda lehet belülről, így nem jut ki az áram a vízbe? Ha igen, akkor fürdés közben baj is lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy pontosan hogy működik ez a bojler és belülről milyen anyaggal van bevonva, gőzöm sincs róla, de hallottam, hogy így baj lehet.

Aki ért hozzá, elmagyarázná?



2014. nov. 28. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A bojler fém háza le van földelve. Ugyanarra a pontra van kötve, ami a "föld" vagyis a vízvezeték, a fürdőkádad (ha fémből van). Ha bármi zárlat kialakulna (nem fog, mert a legalább a fűtőszál anyaga rozsdamentes szokott lenni), akkor az nem a vizen keresztül feléd fog folyni, hanem a "rövidebb utat" választva a készülék földelése felé. Ha ez megtörténik, akkor már a 30 mA körüli áramot is érzékeli a ma már kötelező életvédelmi relé (hétköznapi nyelven fi-relének is nevezik), és leold, lekapcsolja az áramot. Biztonságban vagy.
2014. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Normális elektromos hálózat (EPH, földelés, Fi-relé) mellett jóformán még szándékosan is képtelenség meghalni, nem hogy véletlenül... Ha belenyúlsz a konnektorba, akkor sem lesz semmi bajod. Még egyszer mondom: NORMÁLISAN kiépített hálózat esetén.
2014. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!