Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valóban többet fogyaszt egy...

Valóban többet fogyaszt egy energia takarékos izzó?

Figyelt kérdés

led és fénycső kivitelben


az én tapasztalatom szerint IGEN


2014. nov. 26. 12:00
1 2
 11/18 anonim válasza:

Mivel tapasztalom a különbséget, hogy mennyivel kevesebb lett a villanyszámlánk, mint a hagyományos izzókkal, így tudom, hogy kevesebbet fogyasztanak. Szerintem ez vitán felül áll.

Van, hogy ha egyedül vagyok itthon, egész este ég a villany az előszobában és mégis sokkal kevesebbet fizetünk, mint mikor hagyományos izzókkal csak napi néhány órát világítottunk.

2014. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Valami baj lehet a villanyvezetéketekben,vagy valami " zabálja " az náramot,de nem az energia takarékos izzók.Elektro műszerész vagyok,tapasztalatból beszélek.Nem vagyok szerződésben az energia gazdálkodokkal vagy az izzó készítőivel.Ha időbelileg nem használod többet a világítást a meghszokottnál,akkor kevesebbnek kell lennie a villanyszámládnak.De tehetsz egy próbát.Kapcsolj le minden fogyasztót,hűtő,tévé,számítógép,stb.Írd fel a villany óra állását,majd kapcsold be csak azt a világító testet amelyikbe az energia gazdaságos ízzot tetted és egy óra mulva nézd meg a villany óra állását és a különbözet adja az ízzó tényleges fogyasztását.Arra kérlek,közben ne használj más készüléket vagy világítást.Privátban válaszólhatsz,sikerrel jártál e és mennyi volt a kilowatt fogyasztás.
2014. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#5

"tobbet vilagitunk vele,es orakra ugy hagyjuk"


Miért?


Attól, hogy energiatakarékos, még nem kell ész nélkül használni.

2014. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azert,mert vagy elfelejtjuk lekapcsolni,vagy direkt hagyjuk ugy,mert en peldaul nem szeretem azt,hogy nem vilagit rendesen rogton,kell 1-2 perc,mire eleri a teljes fenyerot.
2014. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

a nemn vsarlo


ptfkpo, A migerét5 ou

2014. nov. 26. 22:56
 16/18 anonim ***** válasza:

ˇAzert,mert vagy elfelejtjuk lekapcsolni,vagy direkt hagyjuk ugy"


Akkor most végülis ki a hülye?

2014. nov. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utána nézek
2014. nov. 27. 17:04
 18/18 A kérdező kommentje:
udvözlom A modeátor hatot
2014. dec. 3. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!