Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezetékes telefon rejtély?

Vezetékes telefon rejtély?

Figyelt kérdés

Adott egy telefon ami vezetékes de hordozható (tehát vezeték nélküli) haha. Szóval elmegyek mellette és elkezdett csörögni. Felveszem...és egyszerre a másik féllel: "igen tessék?" csak ő még "segélyhívó miben segíthetek?" Mondom "mi?? segélyhívó??" -"Igen, 112, miben segíthetek?" Hát mondom egyetlen telefonunk van, az is a falon és hogy én nem hívtam senkit, főleg nem a 112-t az olyan biztos, mint hogy mi itt most beszélünk. Szóval nem elég hogy a telefon mindkét oldalon kicsörgött és egyikünk sem hívta a másikat, még kiderül hogy a 112-vel kapcsolódtam össze akaratlanul!

Hogy van ez kérem szépen? A lényeg, hogy tudom, hogy volt régen olyan hogy a hordozhatós vezeték nélküliek véletlenségből ráhangolódtak a szomszéd telefonjára, de ma is lehetséges ez? De az is csak olyan volt, hogy a másik számlájára ment a beszélgetés. Nem pedig így, hogy kicsöng. Tehát maximum arra tudok gondolni, hogy valamelyik szomszéd hívta a 112-t és az a vonal megszakadt mire felvette az diszpécser neki (vagy letette addigra pont és ilyenkor vissza szokott csörögni a telefon) és valamilyen hiba folytán ide csörgött vissza?

28F



#vezetékes-telefon
2014. nov. 16. 22:11
 1/3 anonim válasza:
Az nem lehet hogy megnyomódott , esetleg félre raktad , mert amikor ki van kapcsolva egy telefon és még nem írtad be a PIN kódját akkor lehet kiválasztani a segély hívást (akkor hívja a 112-t)
2014. nov. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy de nagyon nem. Hidd el ha ilyen egyszerű lenne a válasz, akkor nem kérdeznék. :)

De azért leírom, hogy nincs pin kód nincs beállítva és a telefon sem volt használva napok óta. Csak ott van fent a töltőjén.

2014. nov. 17. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Mikor történt ez? Tegnapelőtt este nálunk szétesett a kép a tévén és sercegett (műholdvevővel működik), a mobilnetet valami blokkolta, a mobilon kikapcsolt a helymeghatározás! Aztán teljen eltűnt a 3G. Valami nagyon komoly mágneses vihar lehetett, vagy erős napkitörés, amely mindent megzavart. Lehet, hogy ez okozta nálad is.
2014. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!