Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy érhetem el hogy li-ion...

Hogy érhetem el hogy li-ion akkumlátorom kíméljem?

Figyelt kérdés
Van egy készülékem és átlagon fellüli az akkumlátor bíróképessége, kapacitása ami nekem nagyon tetszik! Azt szeretném hogy ilyen is maradjon! A Sony álltal használt akumlátorok ami ebben a készülékben is van széria hibával adta ki ami azt jelenti hogy kezdetben nagyon erős és jó de idő után normalizálódik az eredeti kapacitásának töredékére ami nem rossz még és utána tapasztalatok szerint napi töltés mellett 15 évig is tartja magát! Az említett készülék egy psp 20 óra aktív készenlétet bír jelenleg és 30 töltés múlva 5 órára csökken! Ezt szeretném elkerülni ésszerű határokon bellül! Pl töltési idő, gyári töltö miliamper kalibrálása, mekkora merültségi szintnél töltsem...stb válaszokra várok! Régen volt leírásom li-ion akkumlátor szakszerű használatáról de elfelejtettem azt is hogy volt! :D

2014. nov. 11. 23:10
 1/1 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez a széria hiba 5 töltésen belül bekövetkezett! Most az első egység az akkumulátor kapacitásának 80%-át teszi ki a többi már nem kielégítő 4-5 óra alatt lemerül teljesen lemerül a teljesen feltöltött készülék! Pedig olyan volt hogy: reggel elkezdtem játszani és másnap délben kellett bedugni töltőre alig aludt! Szóval nem tudom hogy működik ez arra vagyok kíváncsi hogy tud e valaki valamit hozzáfűzni a témához ...stb
2014. nov. 20. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!