Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eldőlt a gépem, történt...

Eldőlt a gépem, történt valami baj?

Figyelt kérdés

Elég nagy gépházam van, és hihetetlenül ügyes módon úgy toltam az ágyat hogy az eldőlt és jó nagy hangja volt. Működés közben történt.


Egy sárga kis valamit találtam a gépházba, lehet letört valahonnan, de félórája gondolkozom honnan, de nem jövök rá. Bekapcsoltam a gépet, minden tökéletesen működik. A ventillátorok is rendesen forognak.


Nem tudom mi lehet ez a kis sárga valami. De mégha azt nem is vesszük figyelembe, akkor más történhetett?


2014. okt. 28. 23:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolsónak. Amit leírtál az egeszen biztos? Mert ismerősömnek dőlt el a gépe mar működés közben, lassan fel eve, es azota nincs semmi. Biztos hogy ez tottent? Ha igen akkor ki lehet küszöbölni valahogy hogy ne sértse?
2014. okt. 29. 10:37
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha megsérült az eséstől, akkor a további sérülés ellen már nem tudsz tenni semmit, mentsed le a fontos adataidat máshova, amíg működik.

Egy adatmentő cég (Kürt) statisztikája szerint az olyan merevlemez, amelyik működés közben kapja az ütést, 90 % esélye van rá hogy tönkremegy.

Nézd meg Hard Disk Sentinel-el minden nap, ahogy a többiek mondták.

2014. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha most jó és ennek örülsz, az a jövőre nézve semmit sem jelent. Ilyenkor a fej beleverhet a lemezbe és mikroszkópikus fémszemcsék keringhetnek a hdd belsejében, amik a későbbiek során további fizikai sérüléseket okozhatnak. A hdd nagyon érdekes jószág: egyrészről meglepő dolgokat is kibír, de lehet, hogy egy pillanat alatt bekrepál a finommechanika. De hát másolataid úgyis vannak a fontos dolgaidról.
2014. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
@ zoligyerek, meglepődnél ha tudnád hány embernek nincs másolata semmiről.
2014. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmenteni, és sajnos garanciálisan sem cserélik, mert a legtöbb HDD-ben van G-szenzor, ami megmondja Hányszor ejtették le/mozgatták úgy, hogy be volt kapcsolva, és visszadobja a garancia, hogy nem megfelelő volt a használat
2014. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatot iróniának szántam :)
2014. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Hát akkor végülis az a sárga dolog nem fontos, sajnálom, valószínüleg az van amit írtatok.


HD Steinel azt mutatja kiváló, de majd mindennap megnézem, remélem azért hogy semmi nincs

2014. okt. 29. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!