Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MIkor kapjátok meg a bankszáml...

MIkor kapjátok meg a bankszámlára a pénzt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdés magában értelmetlen, de itt a magyarázat:

még ehónap 20. án (jan.20) utaltak nekem pénzt, internetes eladás miatt. (budapest bankos számláról, én erstés vagyok)

És ma reggel néztem, még mindig nem érkezett meg.

aki utalt, pedig még az internetes bizonylatot is elküldte nekem e-mail-ban.

Parázok amiatt, hogy nem is fizetett, mert nagy összegről van szó, a csomagot pedig már postára is adtam, mert most ugye suliba vagyok 1 hétig, és a cucc otthon volt, annyit meg nem akartam várni. (sűrgős volt a srácnak is)

Az említett e-mail-ben szépen le volt vezetve a tranzakció, és oda volt írva, hogy utalás folyamatban, ezért is adtam fel...


2010. jan. 25. 11:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nevem, bankszámlaszámom is stimmelt az e-mailos csatolványban...
2010. jan. 25. 11:51
 2/11 anonim ***** válasza:

Az aznapi értéknappal felvett utalásokat a bankközi giro banki napokon 0 órakor írja át. Tehát az elektronikus utalások ált. másnapra a kedvezményezett számláján vannak. Trehány bankoknál sem több, mint 3 banki nap. Nem elektronikus utalásoknál ÉS trehány bankoknál ez lehet 5 banki nap, azaz 1 hét. De ilyet még nem láttam, ráadásul az Erste nem is egy trehány bank...


Én bemennék a számlavezető fiókomba a kinyomtatott e-maillel, és leülnék beszélgetni az egyik ügyintézővel.

2010. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

elektronikusan utalt. az én számlám is ilyen elektronikus számla.

Mult hét szerda óta még nem jött meg a lóvé...gyanús, ha holnapra nem jön meg, bemegyek a bankba, csak az a baj, hogyha átb*szott a gyerek, semmit sem tudok csinálni, mert már ugye föladtam a csomagot :S

2010. jan. 25. 12:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem másnapra mindig megérkeznek az utalások. Szerintem is nyomtasd ki az e-mail-t és menj be a bankba érdeklődni, hogy mi van.
2010. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
szerintem az hogy folyamatban van még nem azt jelenti hogy meg is kapod.nem akarlak elszomoritani de szerintem téged átvertek.sajnálatos dolog.ha mégsem irj érdekelne miért késik ennyire sokat.üdv
2010. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt küldte a gyerek, persze én satíroztam ki a nevet, számlaszámot, stb-it, de azok stimmelnek, nézzétek át ti is, hátha találtok valami furcsát...

2010. jan. 25. 12:28
 7/11 anonim válasza:

Hát aki erste bankos biztos jobban tudja mennyire trehány, de a bnőm pl erste bankos, és az átutalása az egyetem felé másfél hét alatt érkezett meg (jó nagyot szívott vele, mert fizethette a késedelmi díjat is...). A budapest bankot meg én kifejezetten színvonaltalannak látom. Na mindegy.


Nem láttam még ilyen átutalási megbízás kivonatot, de ahogy nézem teljesen rendben van. Az átutalást úgy néz ki megkezdte, sztem csak a bankjaitok nincsenek egy hullámhosszon.

2010. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem még várj,mert vannak ilyen csiga bankok,akik inkább ülnek még kicsit a pénzen.A héten meg kell kapnod.
2010. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is bíztatlak, a maival együtt ez még csak 3 munkanap telt el az utalás kezdeményezése óta. Szóval még megérkezhet a pénz. Viszont azt tudnod kell a "netbanking"-ról, hogy van egy kb. 12 órás úgymond várakozási idő amíg akár vissza is vonhatja a tranzakciót.

Esetleg érdeklődj az üzletfeledtől, hogy megkapta-e a terméket minden rendben van-e vele, ha véletlenül, visszakérdez, hogy te megkaptad-e a pénzt (korrekt körökben így szokás) akkor mondd el, hogy még nem, lehet, hogy ő tudja a magyarázatát van már tapasztalata, hogy mennyi idő alatt zajlik le a dolog... esetleg tud küldeni egy olyan bizonylatot amin már a teljesült utalás van rajta (Mondjuk egy ilyet kis ügyességgel megy egy jó grafikai progival pár perc alatt össze lehet hozni). De inkább állj pozitívan a dologhoz ha csütörtökig nem jön meg akkor kezdj el gondolkozni negatívan. Akkor tuti át vagy verve!

Laci

2010. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hintalow ***** válasza:

Szia!


Azért az átutalás biztosabb, mint itt páran leírták.

Ha egy adott napon megad valaki egy átutalást, akkor az, ha az adott bank utalási határidején belül van, akkor aznap kimegy, ha utána adják meg, akkor másnap megy ki a küldő bankból. A kiküldést követő munkanapon (néhány bank valóban van, ahol csak 2 nap múlva) pedig az összeg megérkezik a célszámlára.

Elveszni kallódni utalás NEM TUD.

Megnéztem a budapest bank kondíciós listáit. Ott netbankon keresztül minden hétköznap 18 óráig lehet úgy megadni utalást, hogy aznap kimenjen.

Tehát a kép alapján, amit küldött neked, az összeg 20-án kiment a BP bankból.

Ezt 21-én, de legkésöbb 22-én (amúgy fix 21. tudom, hogy az erste másnap már jóváír)

Meg kellett volna kapnod. Ennek kicsit stikli szaga van.

Valamilyen aukciós oldalon adtad el? A vevőnek sok értékelése volt már? Milyenek voltak?

Ő erőltette, hogy az utalás indításakor küldjed az árút?

Ilyenkor célszerűbb annak beérkezésekor, küldeni, egy nap ide v. oda már mindegy.

Írjál, hogy mi történt, hátha tudunk segíteni.


Egy banki dolgozó.

2010. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!