Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Beszerezhető ilyen kapcsoló?

Beszerezhető ilyen kapcsoló?

Figyelt kérdés

Egy orion asztali ventilátor fokozatkapcsolója (nem forgó, hanem váltó) hibásodott meg. Pontosabban eltört a műanyag háza, így az egyes fokozatot nem igazán akarja kapcsolni.

Hestore-nál és a Conrad-nál is nézelődtem de nem igazán találtam jó alternatívát.

0-1-2-3 állású kapcsoló kéne 230V-hoz. (max teljesítmény 60W)

Gondoltam 3db kapcsolóval megoldom, de nem az igazi, olyan váltókapcsoló (nem tudom a hivatalos nevét) kellene aminél ha az egyik fokozatot kiválasztom, akkor másik áramkört ne tudjon zárni. (Ezért nem jó a 3 kapcsolós megoldás.) Olyasmi kellene mint egy tolókapcsoló. Sőt az is jó lenne, ha elég nagy ahhoz, hogy kényelmesen meg lehessen fogni és kapcsolni. Ez pl kicsinek tűnik: [link]


Tud valaki esetleg ilyenről? Régi magnókból, hifikből szedtem ki annó, de most egy sincs kéznél, na meg azok nem is ilyen áramerősséghez és feszültséghez vannak tervezve.


Esetleg az is jó ha valaki megmondja milyen néven keressem.


Köszönöm előre is!



2014. aug. 25. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Forgó kapcsolónak hívják, multiméterrel ki kéne mérni az értékeit, hogy tudd, milyet vásárolj, de általában maga az eszköz pici, csak a tárcsa, amit ráraknak, az, ami kezelhető méretű. Tudom, hogy nem segítettem sokat, de legalább elindulhatsz valamin.
2014. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de épp ezaz, hogy nem forgó az ami be van építve! :) Inkább olyan, mint a régi rádiókon a hullámsáv váltó (ha ez mond valamit :D ). Egyébként a forgóval is helyettesíthető mert fúrok mellé egy lyukat és rögzítem... szóval ötletnek nem rossz, köszi! De azért várok még az eredeti megoldásra. :)
2014. aug. 27. 08:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit pontatlanul fogalmaztam: tehát nem egy tengely körül forgatok egy kapcsolót, hanem lineárisan helyezkedik el több gomb. (Bár működési elvét tekintve az előbbivel jobban járnék. Ez lehet előbb hibásodik meg.
2014. aug. 27. 08:34
 4/5 A kérdező kommentje:

[link] <-ilyen kapcsolóra gondoltam :)


Amúgy lehet egy sima ki-be kapcsolóval és egy plusz 3 állású forgó vagy tolókapcsolóval úsznám meg a legolcsóbban.

2014. aug. 27. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy jaaaaaaaaaaaa.... Hát vagy te fogalmaztál furcsán, vagy nekem vannak szövegértési problémáim. Ha beérek, utána nézek neked.
2014. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!