Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kérdésem picit összetett,...

A kérdésem picit összetett, de tudnátok segíteni egy tablettel és rajta történő internetezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék az egyik szülőmnek tabletet venni. Sajnos nem vagyok otthon a témában így a segítségeteket kérem. Sajnos sok kérdésem lesz ezzel kapcsolatban ezért mindenki szíves elnézését kérem.

Az egyik fő kérdésem az lenne, hogy létezik olyan tablet pc ami rendelkezik sim kártya slottal? (Ez azért lenne fontos mert van mobil internetünk és ha abból a kártyát beletudná helyezni akkor tudna internetezni akárhol nem csak ahol a wifi fogható lenne.

Hallottam olyanról, hogy a mobilsticket egy csatlakozóval hozzálehet csatlakoztatni a tablethez. Sok rosszat olvastam róla, hogy nem minden szolgáltató modemje kompatibilitis tabletekkel stb. És itt sajnos elvesztettem a fonalat sajnos.

Szóval a fő kérdés az lenne, hogy tudtok-e olyan tabletet ami rendelkezik sim kártya slottal és ami fontos:

Minimum 4g belső tárhely, dual proci 1,3gHz, 1G ram, dual camera, az első kamera elég ha 0,3megapixeles, de a back kamera minimum 2-3 megapixeles legyen és minimum 7-8 inches legyen.

Tudom, sajnos vannak kritériumok de napok ota csak ebayt nézegetem de nem találok semmit ezzel a slotos dologgal kapcsolatban sajnos.


Elnézést a hosszú magyarázatért. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. júl. 18. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A tabletek USB-porttal vannak felszerelve standardan. Biztosra veszem hogy létezik SIM-kártyához átalakító. Számítástechnikai boltban kérdezz rá.
2014. júl. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első körben tisztázzuk azt, hogy amibe tudsz sim kártyát tenni az vagy 3G vagy 4G/LTE jelölés mindenképp kap, szóval erről felismered, hogy a leírásában sőt sokszor már a tablet márkája s modell száma mellett szerepel.

Igen, jól olvastad, tablet válogatja, hogy melyik stickel képes együttműködni, kínai tabletek ált. a huawei által gyártott stickekkel működnek együtt, mindhárom nagy hazai mobil szolgáltató mobilstickjei között megtalálható a huawei, ugyanakkor esetenként előfordul, hogy egyik stickel sem hajlandó együttműködni, épp ezért, ha fontos, hogy legyen állandó netkapcsolat, azt javaslom, hogy 3G-s készüléket vegyél, nem utolsó sorban esztétikai szempontból is jobb, hisz ha egy modemet akarsz a tabletre csatlakoztatni, ahhoz kell egy USB-OTG kábel, aminek egyik vége a tabletbe megy, a másik végére meg a modemet dugod rá, az meg ott fityeg használat közben, ami egyrészt ronda, másrészt kényelmetlen. Alternatív megoldás lehet a mi-fi melynek lényege az, hogy egy aksiról működő eszköz, ami sim kártyát fogad, s a mobilnetet wifin keresztül osztja, amire pedig wifi képes eszközök, így tablet, telefon is tud csatlakozni.

Mivel te magad is beismerted, hogy nem vagy túlzottan otthon a témában, s ráadásul szülőnek vennéd, én a helyedben az ebay-es vásárlást elkerülném, hazai szolgáltatótól vagy hazai boltból vásárolnék/rendelnék. Ebay-en nem kapsz garanciát a jellemzően kínai készülékekre, cserébe igen jó áron juthatsz hozzá, de ezeket a készülékeket olyanoknak éri meg megvenni, akik saját maguknak tudják szervizelni, nem okoz gondot nekik a firmware újratelepítése, egy factory reset kiadása recovery menüből stb.

Hátlapi kamerát feltételezem azért tartod fontosnak sőt annak felbontását is, mert fényképezni is szeretnél vele, de el kell, hogy keserítselek, a tabletekben lévő kamerák elsöprő többségben kritikán aluli, vállalhatatlanul szar képeket készítenek, teljesen mindegy, hogy hány megapixelesek.

[link]

Itt lehet nézelődni. Az ilyen overmax, meg beex meg myaudio márkákat kerüld el, ha tudsz mondani egy max. árat, akkor talán ajánlani is merek.

Ami nagyon fontos szempont de rendszerint a tabletet vásárlók többségének eszébe sem jut, az az akku idő. A legtöbb 20-50 ezer forintos tabletben kis akkumulátor van, ami kb. 2-4 óra használati időt tesz lehetővé.

2014. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek nekem.

Angliában élek így sajnos internetről tudom megoldani csak, hogyha magyarországról akarok venni. Ezért néztem az ebay oldalt.

Amiket néztem 3G supportal azok kb. ilyen 50-60-70 fontba kerültek. Találtam egyet ami minden kritériumnak megfelelt csupán az volt a baj, hogy olyat egyet sem találtam ami sim slotos, az 69 font volt ami magyar ft-ban kb 30.000 Ft. Szívesen költök rá többet is ha találok egy normálisat neki.

Egyetértek, hogy mindenképp valami sim kártya slottos kéne mert félek, hogy bajlódnia kell majd a mobil net stickel, neki telefonoros van és félek, hogy amilyen szerencsés vagyok nem ismerné fel vagy probléma lépne fel.

2014. júl. 18. 22:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Viszont az elfelejtettem, hogy rendelkezünk olyan kütyüvel amibe a sticket beledugjuk és tudjuk wifin fogni az internetet de sajnos a cél az lenne, hogyha valahol az otthontól távol internetre lenne szükség, akkor használatba tudja venni a tableten az internetet.. amire tökéletes lenne az OTG kábel de nagyon neccesnek hangzik számomra, hogy nem biztos, hogy elfogadja a sticket.
2014. júl. 18. 22:53
 5/7 A kérdező kommentje:

Ami esélyes lenne:

[link]


Vélemény róla?

2014. júl. 18. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

S a szüleid is Angliában élnek? Mert ha nem, akkor miért nem opció az, hogy hazajössz, megveszed a boltban, majd odaadod nekik, így Mo-on van a garancia, ha valami gondjuk adódik vele, ők maguk is visszavihetik az üzletbe. Persze ha azt mondod, megéri az árkülönbség miatt az, hogy nincs garancia, akkor körülnézek neked mit érdemes megvenni.

Azzal számolj, hogy hiába rendelsz angoltól, maga a csomag Kínából jön, ezt írja is az eladó, hogy kínai piacra építi a dropshipping "üzletét". Ez annyit tesz, hogy Magyarországon előfordul, nálatok viszont 100%, hogy VAT-ot (ha úgy tetszik TAX-ot) fizetsz majd, szal magyarán az ottani ÁFA mértékével "megvámolnak".


Nem néztem át teljesen a hirdetést, de ha már angoltól rendelsz csak olyantól tedd, akinek raktáron van a cucc, nem dropshippingel!

Az általad linkelt tabletnek az egyik hatalmas hibája, ami miatt én nem venném meg, sőt senkinek nem ajánlanám, az a katasztrofális felbontása, 1024×600-as felbontás egy 10.1 colos tableten borzasztóan ronda, ekkora méretnél a minimum a fullHD, azaz 1920×1080 ill. 1920×1200-as felbontás, s ez tényleg még az a kategória, ami szimplán ronda, ami kiváló felbontás ekkora méretnél az jelenleg a 2560×1600 de lesz ez még jobb is idővel, az más kérdés, hogy ennél nagyobb felbontásnak már nincs értelme.

Hogy értsd is miért fontos ez, a lényeg, hogy ekkora felbontásnál ekkora kijelzőnél szabad szemmel látszanak a pixelek közötti távolságok, ettől lesz lehangoló a látvány, összehasonlításképp ma az 5.5-6 colos felbontású telefonok akár fullHD felbontást is kapnak, persze azt valamivel közelebbről nézed, mint a tabletet, ezért is szükséges, ugyanakkor tabletnél 7 colnál az 1280×800-as felbontás az, ami "szép képet" biztosít, szal képzeld el, hogy egy nagyobb kijelzőn alacsonyabb felbontás....

Továbbá ehhez a hardverhez s kijelzőhöz a 4600mAh-s akku egy picit kevés, többet nem várhatsz el tőle, mint 3-4 óra aktív használatot. Ha ekkora kijelzőben gondolkodsz, min. 40 ezerig el kell menni, s ez a kínai piac, ha magyar akkor 60-80 ezerig. 20 ezerért meg gyakorlatilag magyar piacról nem lehet, kínairól meg nem merek ajánlani.

Ha a kínai piacot célzod meg, akkor érdemes ismert márkát választani, ellenkező esetben hiba esetén az sem tud vele mit kezdeni, aki ért hozzá. Ismertebb márkák pl.: Pipo, Ramos, Ainol, Ifive, Cube, Chuwi

2014. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Privátban elküldtem a mail címem, gyorsabb ott megbeszélni (ide nem feltétlen nézek föl minden nap), úgy gondolom van még ezer kérdésed, s maga a kérdésed elég direkt, így nem hinném, hogy másnak a későbbiekben segítséget nyújt az, ha nyíltan tárgyaljuk ki.
2014. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!