Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a franc baja lehet a...

Mi a franc baja lehet a mikrofonomnak?! Valakinek valamilyen ötlete? (lehet, hogy földelési probléma? )

Figyelt kérdés

Egy fejhallgatóból kiszedett kis ?szén?mikrofonról lenne szó! Zongorába szeretném betenni/elhelyezni, hogy közelről vehessem onnét a felvételekhez a hangokat. (ezért szedtem ki, a fejhallgató egyébként is tropa volt).


Az érintkezések jók, abban biztos vagyok, van kontaktus a vezetékek között, rendesen le is vannak szigetelve szigszallaggal.

Egy fél órával ezelőtt működött is, gyönörűen vette a mellé helyezett mobilról a zenét (amivel teszteltem).


Most meg már ismét nem működik!


Egyáltalán nem vesz, még ha a felvevőoldalát nyomkodom, akkor sincsenek puffanások, viszont ha a fémes oldalához érek hozzá, és a laptopomhoz csatlakoztatom, akkor meg valamilyen osztrák rádiónak az adását fogja ??? ?:(


Én ezt nem értem!! Földelési probléma lenne? Vagy valami miatt zárlatos lett?


Mert amikor teljesen kivettem a műanyag tokból, hogy megnézzem, hogy mi a franc miatt olyan rossz a minősége, akkor utána számítógéppel kipróbálva teljesen jól vett mindent. Utána örömömben gyorsan megerősítettem a szigszallagos szigetelést (előtte is tettem rá egy röggtönzött szigetelést, úgyhogy nem gondolnám, hogy kontakthiba, vagy hogy összeérnek a vezetékek), most viszont meg már ismét nem működik, de most már egyáltalán nem vesz semmit. (mielőtt kiszedtem a műanyagból, nagyon-nagyon-nagyon halkan >NÉHA< vett (néha meg "elszállt"), de úgy kb. hogy 99% búgás meg zaj, 1% felvétel.


Kérem! Valaki, aki tud, segítsen!!! ??=(??



2014. júl. 17. 17:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Elszakadt volna belül a membrán?? Lehet, hogy ez a probléma?"


Lehet. De ezt nem fogja tudni neked itt senki kideríteni, mivel te kezedben van, neked kéne rámérni egy nyomi multimterrel, ahelyett, hogy itt írsz kisregényeket.

2014. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy annak az electret kapszulának nincs baja.


Hogy kötötted össze a két kábelt? Csak össze van tekergetve, vagy forrasztva van? A mikrofont polaritáshelyesen kötötted be, vagy csak úgy ahogy jött?

2014. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

" Csak össze van tekergetve, vagy forrasztva van? A mikrofont polaritáshelyesen kötötted be, vagy csak úgy ahogy jött?"


Hát, lehet, hogy ez egy nagyon jó kérdés.


Semmilyen forrasztóm nincs, úgyhogy csak össze vannak tekergetve. A jack csatlakozónak zománcozva (vagy nem tudom mi, lényeg, hogy valami ráfestett szigetelés) volt a két vezetéke, azoknak a végét először leégettem, a kormot lekapartam, összesodortam a vezetékeket, majd külön szigeteltem - vigyáztam, hogy ne érjenek össze, majd egybe is.


És ja, lehet, hogy nem polaritáshelyesen kötöttem be, mivel mások voltak a színek... de nem gondoltam volna, hogy ez +/- kimenetnél ennyit számít.


Szóval ha ez számít, akkor már megint kénytelen leszek felvágni.... csak már amúgy is eléggé - látszik -, hogy fércelve van az egész. :/

2014. júl. 18. 14:27
 14/19 A kérdező kommentje:

#12: Lehet, hogy Te vagy a megmentőm! :)


Most kipróbáltam egy másik jack-el, ott is először ugyanez volt, majd megcseréltem, és úgy már működött! :D - mármint látszott az audacity-ben, amikor ütögettem a felvevőoldalát, ahol a vékony fekete textil van.


ÉN HÜLYE BAROM ÁLLATT!!! Hogy voltam képes fordítva bekötni!

Bár az is jó kérdés, hogy honnét lehetett volna tudnom, hogy ez számít, vagy hogy ez probléma lehet. :S

2014. júl. 18. 14:36
 15/19 anonim ***** válasza:

Az a jack kábel úgynevezett litze huzal.


Jobb lenne, ha forrasztanád, egy olcsó bedugós páka 1500Ft.


Az pedig persze hogy számít, milyen polaritással van bekötve, ha nem számítana, akkor nem is lenne polaritása :)


Egyébként veszel ilyen, vagy ehhez hasonló kábelt:


[link]


[link]


Egy ilyen csatlakozót, és akkor szépen össze lehet forrasztani, nem ilyen kókány lesz az egész.

2014. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Facepalm. Ez nagyon amatőr...
2014. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Ez nagyon amatőr..."


Miért, Te talán szigszallaggal, cellukszal, egy hajvágóollóval és egy csonk gyertyával (+pár gyufaszál) meg tudnád jobban csinálni??!! >(


Igen, ocsmányul néz ki, de most már működik, és az a lényeg. Mindent vesz a zongorából, testközelből, nekem az már tökély. Nem szükséges, hogy külső alapján profinak tűnjön a dolog, elég, ha stabil.

És persze, ha lenne akár egy forrasztópisztolyom forrasztóónnal, meg egyéb normális szerszámaim, meg elektrotechnikusi szakközépbe járnék gimi helyett, akkor biztos én is remekelnék. De addig ne gúnyolódjon senki se, hogy ez milyen amatőr.


Amúgy meg, ajánlom, menj el szakközepesekhez, meg egyetemista mérnök növendékekhez, akik >ezt tanulják<, aztán ott fogsz "csodákat" látni, hogy mit hogy csinálnak.

Mert nekem voltak kollégiumból idősebb ismerőseim, azok aztán olyan felszínesen gányoltak, hogy ott még én is jóval magabisztosabbnak éreztem magam. Szobatársának erősítőjébe beletörte a Jack dugót, majd miután külsőleg kihalászni nem tudta, egy húsvágókéssel esett neki, hogy majd azzal szétszedi. Egy olyan késsel, amin alapból látszott, hogy előbb roncsolja szét a csavarfejet, mint kiszedné a csavart.....

Aztán ott még voltak egyéb nyalánkságok. Szüksége volt potméterre, aztán képes volt nekem a srác bemagyarázni, hogy ő majd pár méter rézvezetékből csinál ellenállást. Amikor én meg 3× kérdeztem vissza, hogy ebben Ő tényleg annyira biztos-e, lehordott, hogy én kezdő középsulis mit akadékoskodom, Ő már 3 éve ezt tanulja... =D

XD XDDDDD


Szóval.... igen, amatőr vagyok, de kár ezen gúnyolódni... fogsz Te látni nálam jóval nagyobb amatőröket is az életben, azoknak is majd mersz erre utalni vajon??

2014. júl. 19. 01:36
 18/19 anonim ***** válasza:

"Miért, Te talán szigszallaggal, cellukszal, egy hajvágóollóval és egy csonk gyertyával (+pár gyufaszál) meg tudnád jobban csinálni??!! >( "


Ha kell, kint terepen SMD alkatrészeket forrasztok vissza és le vihargyújtóval meg 65-ös szeggel meg kombi fogóval...szóval igen a válasz.

Elég régóta a szolgáltatói iparban dolgozok(elektronikai és erősáramú cuccokkal, rengeteg helyen megfordultam már és rengeteg megoldásra rákényszerültem már...)

2014. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Ha kell, kint terepen SMD alkatrészeket forrasztok vissza és le vihargyújtóval meg 65-ös szeggel meg kombi fogóval...szóval igen a válasz."


==========OOOOOOOOOOOO


Ahhh..... bocsi, nem szóltam. ??:O??

2014. júl. 20. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!