Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a franc baja lehet a...

Mi a franc baja lehet a mikrofonomnak?! Valakinek valamilyen ötlete? (lehet, hogy földelési probléma? )

Figyelt kérdés

Egy fejhallgatóból kiszedett kis ?szén?mikrofonról lenne szó! Zongorába szeretném betenni/elhelyezni, hogy közelről vehessem onnét a felvételekhez a hangokat. (ezért szedtem ki, a fejhallgató egyébként is tropa volt).


Az érintkezések jók, abban biztos vagyok, van kontaktus a vezetékek között, rendesen le is vannak szigetelve szigszallaggal.

Egy fél órával ezelőtt működött is, gyönörűen vette a mellé helyezett mobilról a zenét (amivel teszteltem).


Most meg már ismét nem működik!


Egyáltalán nem vesz, még ha a felvevőoldalát nyomkodom, akkor sincsenek puffanások, viszont ha a fémes oldalához érek hozzá, és a laptopomhoz csatlakoztatom, akkor meg valamilyen osztrák rádiónak az adását fogja ??? ?:(


Én ezt nem értem!! Földelési probléma lenne? Vagy valami miatt zárlatos lett?


Mert amikor teljesen kivettem a műanyag tokból, hogy megnézzem, hogy mi a franc miatt olyan rossz a minősége, akkor utána számítógéppel kipróbálva teljesen jól vett mindent. Utána örömömben gyorsan megerősítettem a szigszallagos szigetelést (előtte is tettem rá egy röggtönzött szigetelést, úgyhogy nem gondolnám, hogy kontakthiba, vagy hogy összeérnek a vezetékek), most viszont meg már ismét nem működik, de most már egyáltalán nem vesz semmit. (mielőtt kiszedtem a műanyagból, nagyon-nagyon-nagyon halkan >NÉHA< vett (néha meg "elszállt"), de úgy kb. hogy 99% búgás meg zaj, 1% felvétel.


Kérem! Valaki, aki tud, segítsen!!! ??=(??



2014. júl. 17. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Fotózd le.
2014. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, bocs, csak mobilról kellett feltöltenem, mert ez egy régi gép:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek a fotók, amiket a testvérem tudott csinálni!

Megköszönném, ha ránéznétek.


(oldalt az ezüstös felület az, amihez ha hozzáérek, elkezd búgni, géphez csatlakozva meg "rádiózik", egyebet azóta se tud)

2014. júl. 17. 18:02
 3/19 A kérdező kommentje:
A 2-5. képeken a sötétebb teteje az már nem fém, hanem valami vékony fekete szövet, és az az oldal, ahonnét venné a hangot. (a képen kicsit beleolvad az oldalába az árnyékolás miatt)
2014. júl. 17. 18:06
 4/19 A kérdező kommentje:

Nos, itt egy 2 perces felvétel is arról, amit a mikrofon rádióként befog, ha (*legalább) 2 ujjal megfogom a külső fémvázat (*azt sem értem, hogy ez miért számít, ugyanúgy egy vezető testtel érintkezik ilyenkor, vagy nem?): [link]


Illetve elnézést, most kipróbáltam, egy 3 méteres jack vezetéket erősen hozzáérintve is ugyanolyan erősen, tisztán szól az adás.


Arról van valami halvány fogalmam, hogy valószínűleg a hangkártyában valamivel rezgőkört képez, és amiatt van ez, DE EZ ÍGY NEKEM EGYÁLTALÁN NEM JÓ!

Én nem hülye osztrák rádiót akarok hallgatni falusiak kornyikálásával, én a mikrofonomat szeretném arra használni, amire VALÓ! >(


Úgyhogy kérlek szépen, adjatok valami tippet!


Mert ez nekem dühítő, egyáltalán nem jó nekem ez, hogy így van! =(

2014. júl. 17. 19:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez így konkrétan egy antenna...

Árnyékolt kábelt forrassz rá. A fém testet kösd az árnyékra...


A gépen kapcsold be a +20dB es erősítést, vagy köss közéjük egy előfokot.

2014. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Árnyékolt kábelt forrassz rá. A fém testet kösd az árnyékra..."


Bocsi, hogy ilyen láma vagyok, de nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy néz ki az árnyékolt kábel. Az, amelyik úgy zománcozva van?


Egyébként így három dolgot sem értek.


Az egyik, hogy egy mikrofon önmagában mitől antenna?! :O

Egy mikrofon mikrofonnak készül, egy antenna pedig antennaként, nem?


A másik, hogy ennek a mikrofonnak a testére eredetileg semmi nem volt forrasztva. A piros és a fehér vezeték is eredeti. Én össz-vissz annyit csináltam, hogy a vezetékeket elvágtam még azon a ponton, ahhol utoljára hozzáfértem, hogy el tudjam választani a már egyébként rossz fejhallgatórésztől és ki tudjam szedni a műanyagból, hogy a zongorán belül rendesen elférjen.

Most komolyan nekem kéne kijavítani azt, amiről azt gondolnám, hogy gyárilag megcsinálták??!! >(


A harmadik meg, hogy akkor mitől tudott mégis néhány percre rendesen működni, mielőtt nem szigszallagoztam le rendesen?!? Ez a legfurcsább. És akkor még csak zajos sem volt.


És biztos vagyok benne, hogy nem a számítógéppel kell ezt erősítgetni, mert ugyanazt az adást és búgást erősíti itt bármilyen audioerősítő, ami bejön rajta.


Amúgy meg bocsi, de mint mondtam nem vagyok képzett, úgyhogy nem tudom, hogy honnét tudnék "előfokot" szerezni (vagy mit).



Egyszer már vágtam le így elhasználódott headset-ről mikrofont, akkor semmi ilyen probléma nem volt. Akkor most miért ......kodik velem az ég??!!

2014. júl. 17. 21:51
 7/19 A kérdező kommentje:

De tényleg nem fogom fel, hogy egyszerűen hol akad el a hang, és van helyette ez a hülye statikus zaj. És CSAK statikus zaj van, 100% zaj.


Elszakadt volna belül a membrán?? Lehet, hogy ez a probléma?


Amúgy meg csak ezzel a géppel jön be ez a rémidegesítő vidéki parasztrádió, a többin csak búgás, ha ugyanúgy megfogom vagy hosszú kábelt érintek hozzá, akkor 2× olyan erős búgás.

2014. júl. 17. 21:57
 8/19 anonim ***** válasza:

"És biztos vagyok benne, hogy nem a számítógéppel kell ezt erősítgetni, mert ugyanazt az adást és búgást erősíti itt bármilyen audioerősítő, ami bejön rajta.


Amúgy meg bocsi, de mint mondtam nem vagyok képzett, úgyhogy nem tudom, hogy honnét tudnék "előfokot" szerezni (vagy mit)."


Jó..akkor ne csinálj vele semmit...végülis csak ez a szakmán.biztos okosabb vagy.

2014. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"végülis csak ez a szakmán.biztos okosabb vagy"


Valahogy éreztem, hogy ilyesmit fogsz felhozni, hogy húzzad a dolgot. Most ennek mégis mi értelme a részedről??

=(


Kérem szépen : Akármit is gondoltam, én azért kipróbáltam, hogy meg legyen a kidobott idő mára : benyomtam a "microfon boost +20" gombot, tekergettem ide-oda a hagszínszabályzót, minden létező >SZOFTVERES< erősítést (mert Te azért itt szeretnéd még futtatni velem a már egyébként is lefutott köröket, miszerint szoftveres probléma van a dologgal) benyomtam, aminek az eredménye búgás helyett vagy 10× erősebb búgás, vagy már a túlmintavételezés miatt max. amplitúdójú négyszögjel lett. Vagy, még hangosabban tudtam hallgatni, hogy a parasztlányok hogyan éneklik fél hangal hamisabban a barom osztrák népdalaikat.


Tehát, most mi értelme itt az idegeskedésednek, amiért mertem azt mondani, hogy itt már szerintem nem lehet szó szoftveres problémáról???


Amúgy meg, akkor légyszíves magyarázd meg, hogy mégis hogy van az, hogy akközött, hogy működött, majd megint nem működött a mikrofon, én a géphez nem nyúltam, ugyan úgy ott állt az audacity, egy nyomorék gombot nem nyomtam le ezen a gépen.....

Akkor mi okozhatta, >SZOFTVERESEN<, hogy most nem működik, bármennyire is feltornászom a hangerőt. Akár a Windows-ban, akár az audacity-ben, akár a Vinyl Desktop audiodriverhez írt vezérlőprogramban???

Vagy, akkor úgy kérdezem, mi az a hibás beállítás, ami 5 percre mégis megengedte, hogy működjön a mikrofon.


Ezen kérdéseim bizonyára már ... lesznek ...válaszolva. ;)

2014. júl. 17. 23:11
 10/19 anonim ***** válasza:

Ahelyett hogy okoskodnál és csomóbmarhaságot írnál feleslegesen, néznéd meg,hogy a szigetels alatt nincs-e szakadás. A búgás erre utal. A kábelt elmondom Mégegyszer az értetlenek kedvéért cseréld árnyékoltra...akkor nem fogja fogni a rádiót...


Mondom mgegyszer, a szigetelés alatt szakadást keresni

.



Az jó ha valaki okos, de te csak okoskodsz. Ami teljesen más...

2014. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!