Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes megvenni ezt a split...

Kario kérdése:

Érdemes megvenni ezt a split klímát?

Figyelt kérdés

VORTEX VOR-09 C4

Tartozékok 3méter szigetelt rézcső

Üzemmódok: hűtő,fütő

Teljesítmény 2,6kW hűtésnél, 2,65 fűtés

Energiaosztály: A

Beltéri zajszint:38dB

Digitális kijelző


Funkciók: Időzítő, Éjszakai funkció, Ventilátor sebesség 3fokozat, Automatikus újraindulás, Csendes üzemmód, Kikapcsolás időzítő, Keringetés, Páramentesítés.


45m2 lakásba ajánlják. Nekem 73m2-es a lakásom, de abból le megy egy 10 m2-es szoba, ami raktár és mindig csukva van. marad 63m2. ha nagyobb helységbe veszem ezt, ami 45m2-re ajánlott, akkor nem képes lehűteni az egész lakást? vagy le tudja, csak több idő alatt?

Ha a sok szekrény, ágy, berendezések térfogatát leveszem, akkor szerintem simán eléri a 45m2-t a térfogat. Szabad így gondolkozni? Nem akarok valami méregdrágát venni :/



2014. jún. 14. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

kevés lesz ez neked, eleve a noname légkondik hazudnak a teljesítményről, ez jó ha 1.8at tud, másrészt ez zabál mint az állat

inverterest vegyél, márkást

2014. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Vortex az egy márka, nem noname.

Az invertesek meg nagyon drágák, és nem sokkal fogyaszt kevesebbet

2014. jún. 14. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, van olyan márka, mint a HuanLing. Szóval noname, ebben biztos lehetsz. De legalább olcsó. Ha nem akarsz kínlódni a klímával, akkor legjobb a fujitsu inverteres. Csöndes, gyorsan hűt, és keveset fogyaszt.


Tudom, mer először én is noname klímát vettem. Két évig működött, nagyon lassan hűtött, zajos volt, és sokat evett. Ráadásul két évig bírta, aztán gazdasági totálkár lett. Háromszor annyiért vettem egy ugyanakkora teljesítményű fujitsut, és már öt éve hibátlanul működik, és kevesebbet fogyaszt. Már most olcsóbb, mintha vettem volna egy új noname klímát. Csak pénz és energiapazarlás.

2014. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az inverteres igen is sokkal kevesebb eszik, mint egy on-off rendszerű.

Ekkora lakáshoz nagyobb klíma kell.

2014. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!