Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az akksi benne tényleg 12v-os...

Az akksi benne tényleg 12v-os és azt trnszformálja fel 220-ra?

Figyelt kérdés
Van egy régi 220v-os akksim.Régen egy pénztár gépet működtetett. Mikor még jó volt ment róla egy DVD lejátszó meg egy 150W-os házomzi. Igen csak az akksi ment tönkre benne, sokáig nem volt feltöltve.Nincs benne semmi írás ami erre utalna. Csa egy hatalmas transzformátor vagy 4 mm-es réz kűlső tekercsel.

2014. máj. 14. 14:38
 1/8 Tengor ***** válasza:

Hűha... neked nem véletlenül egy szünetmentes tápegységed van, amiben tönkrement az akku?

Az ilyesmik általában néhány akkuból állnak, egy töltő áramkörből, egy inverterből és szűrőkből.

Sajnos a legtöbb csak a hozzávaló akkut tölti és használja rendesen.

2014. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az lehet.Nekem már nem ment róla a pénztárgép,akkor már másik volt,de a dvd és a házimozi bztos ment róla.Nekem nem is az eakksi kell.Azt akarom akarnám,hogy ha 12 v-ot át tud alakítani akkor bele tudnám e tenni a kocsiba,hogy meghajtson egy házimozit.Szerinted ez lehetséges?
2014. máj. 14. 19:30
 3/8 Tengor ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a UPS egyenletes feszültségéhez és áramához szokott elektronikája annyira díjazná az autó realtive ingadozó és zajos feszültségét és áramát.

Egy külön erre a célra gyártott inverterre biztosan jobban járnál, esetleg egy olyan mozi rendszerrel, amit kifejezetten autóba készítettek.

2014. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne, nem kell trükközni. Mindent arra kell használni, amire ktalálták. Ha autóban mozi hangzást akarsz, igaz ez is elég gányolás, de vegyél egy invertert és arra kösd a házimozit. De a legegyszerűbb az lenne, ha vennél egy mozizásra alkalmas fejegységet.
2014. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok mozizni a kocsiba,csak előkerült és sz@r.Kérdeztem,hogy mit tudok vele kezdeni?Ebbe benne volt az autóba építés is.Megcsinálni,akksit bele varázsolni nem akarok meg szerintem nem is tudok,de valami mást nem tudok vele kezdeni?Van használható alkatrésze?Ti ha rá érnétek a kukába halyintáson kívül mit kezdenétek vele?
2014. máj. 15. 05:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Külnben ez a gagyolás kifejezést sokszor megkaptam.Van egy trabantom,tettem bele elektromos ablakot,távirányítós riasztós központi zárat,stb a legtöbbet nem arra kitalált alkatrészekből.Tavaj egy autószépségversenyen a 5. hejet hoztam el vele.Valójában ezért kérdeztem.Nekem ez a kihívás :) A boltban megvett kész csuccokat szinte bárki képes bele tenni a kocsiba,de ez sokkal izgalmasabb.Ja és például az elektromos ablak 4 éve van benne és semmi baja.
2014. máj. 15. 05:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezgetsz itt hülyeségeket? ....
2014. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy az ilyen h-lye mint te tudjon mivel b-sztatni!A másik válaszadónak köszönöm a válaszát.Sokat segített.
2014. máj. 15. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!