Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg nem csinál egy telefon...

Tényleg nem csinál egy telefon fényképezője olyan szép képet mint egy dig. Fényképezője, hiába azonos megapixel?

Figyelt kérdés
olvastam régebben valami olyasmit hogy hiába írják rá egy telefonra hogy sok megapixel, sosem fog olyan jó képet csinálni mint egy azonos nagyságú digitális fényképező. nem tudom most hol járnak már a legfejlettebbek 10felett vagy alatta, tesómék nekem adták karácsonyra az ő régijüket mert újítottak, ez 3,2 mp. végülis másnak ez már talán nagyon a múlt, viszont valamennyire csak fejlődés részemről mert a telefonomba csak 2es van, illetve vaku sincs a telóba, és olyan nagyságú képeket sem tud mint ez a gép. és ahogy nézegetem nem is csinál olyan rossz képeket. erről jutott eszembe ami a gyökere a kérdésnek, hogy a sokmegapixeles telefonok sem tudnak olyan jó képet csinálni mint egy ugyanolyan nagyságú fényképezőgép.
2009. dec. 25. 15:20
 1/7 anonim válasza:
68%

Tudomásom szerint a csel az érzékelő lapka (CCD) méretétől függ nagyban. Lehet sok megapixeled, de ha az érzékelő pici, és vacak, akkor nem fog szépen rajzolni (pl. szemcsés lesz) ha viszont nagyobb az érzékelő, akkor már van értelme a több megapixelnek is

A képminőségről még annyit, hogy ha papíképet akarsz előhívni, digitális képből, akkor ha olyan 5-6 Mp-s, akkor a 9x13-asra már szépen mutat, egy 7-10 Mp-set pedig akár A4-esben is elő lehet hívni, úgy, hogy a kép még élvezhető marad

2009. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
nekem a 2 megapixeles SonyEricssonom szebb képet csinál mint sok 3 vagy akár 5 mpx-es telefon vagy gép, úgy hogy szerintem a fenti kérdésed nem feltétlenül igaz (megjegyzem walkman telefon, tehát nem a kamerája a reklámarca, de nagyon jó képeket csinál)
2009. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fényképezéshez alapvetően 3 dolog kell hogy meg legyen a fény a fény és a fény! Ha nem jút be az érzékelőn elégséges akkor tők8 hogy 10000megaGIgaTera pixeles .... És igen ált a jobb minőségű de régebi gépek sokkal szebb képet fognak csinálni mint akkár a leguljabb kamera telefon is ... emrt maga az érzékelő mint hangya lábán a köröm akkora akkor ahoz nem fog elégséges fény juttni. Tehát minél nagyobb az érzékelő, annál tisztább a kép.

üdv

2009. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
wow 15:38-as... egyszerűbb lett volna bemásolni az első válaszát
2009. dec. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem tudnak olyan jót csinálni a telefonok. ha jól tudom akkor talán a nokia N8-ba van nagyobb érzékelő az átlagosnál dehát az még mindig nagyon kicsi.

voltak próbálkozások amiket jónak látok a telefonok kamerájával kapcsolatban, pl xenon vaku(SE k800, k810 stb..), optikai zoom(nokia n93, n93i) de itt ki is merült és igazából az optikai zoom nem is igazán jött be mert brutális fényerőveszteséggel jár és stabi se tartozik hozzá tehát beltérben gyakorlatilag használhatatlan, esetleg kint jön jólnapsütésben. xenon vaku már egy jobb próbálkozás volt, ez eléggé jó megvilágitást adott a képeknek teljes sötétségben is.

visszatérve a megapixel-háborúra hülyeségnek tartom és nem csak a telefonoknál hanem a fényképezőgépeknél is. nem az határozza meg a kép minőségét, hanem az optika. a megapixel csak a kép mérete! és hiába van méret ha egymás hegyén-hátán vannak a fényérzkeny pontok az érzékelőn mert nem jut hozzájuk elég fény. továbbgondolva kevesebb fényhez nagyobb ISO érzékenység kell hogy a záridő ne essen le és ne mozduljon be a kép és az pedig szemcsésedéssel mosottsággal jár. attól függ melyikkel hogy a szoftverbe a jelfeldolgozó algoritmus hogy lett megirva vagy hogy melyikre van kiélezve..

ezért nem jó a nagy megapixel a telefonokba vagy a kicsi zsebfényképezőgépekbe.

amúgy ha beirod google-ba hogy megapixel háború akkor hoz ki nagyon jó cikkeket erről.

2010. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen ez igy igaz.A magyarázat az hogy a mobilé digitálisan van föltuningolva mig a fényképezőgép ccd-je valós képpontok összessége.Ha nem így lenne akkor minek lenne sokkal nagyobb fényképezőgépre szükség egy jóminőségű fotó elkészitéséhez.Akkor elég lenne egy teló és azzal minden meglenne oldva.

Ugyanigy egy telő zenelejátszója sem fogja azt produkálni amit egy jó mp3-lejátszó hiába van az is benne! Tehát egy jó telefonnál elsődleges a telefonálás és a többi másodlagos.

2010. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igen bár az mp3 lejátszók eléggé kimennek a divatból. nekem is bőven elég az ami a telefonomba van. de ez kár hogy a fényképezőgép része csak a marketing tulajdonságot célozza meg. ha lenne egy telefon amibe lenne pl egy 1/1.7" os érzékelő és csak 1.3 megapixel lenne de lenne hozzá egy xenon vaku...bőven odaverne minden 5 meg 10 meg akárhány megapixeles telefonba épitett fényképezőnek.
2010. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!