Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig kell tölteni egy 7,2...

Meddig kell tölteni egy 7,2 voltos Ni-Cd akkut ha nagyon rég volt használva?

Figyelt kérdés

Pont ilyen csak 7,2 voltos

[link]

Nem tudom automata e a töltő, van ugyan töltést jelző led, de tudtommal ez semmit nem jelent.



2014. febr. 16. 20:24
 1/5 Tengor ***** válasza:
A kapacitásából és a töltőáramból meg lehet saccolni. Persze érdemes rá figyelni, mert ha tönkrement, akkor el is pukkanhat töltés közben.
2014. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

4db 1.2 V-s 1200 mAh-ás egységből áll az akku. A töltő adaptere 9V 400 mA. (4x1,2V = 4,8 V érdekes)

Néhányszor volt csak töltve és évek óta polcon áll, ettől függetlenül én is a pukkanástól félek az esetleges túltöltés miatt.

2014. febr. 16. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy négy egységből áll? Mert ha 6 cellás, 7.2V-s, akkor a töltő illik hozzá. Ugye 6x1.41 az kb 8,5V.


Viszont az állásban simán tönkremhetett. Rá kéne mérni, ha 6V alatt van a feszültsége, akkor ne kezdd el tölteni. Akkor az akkut szét kell szedni, és a cellákat egyenként megmérni, szinte biztos, hogy legalább egy zárlatos.

2014. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

8 óra feltöltés után 7.9V mértem (tehát tényleg 6 cellás).


Neten ezt találtam

"Töltési idő: a névleges teljesítmény és az idő hányadosának 1,5X-ese"

Ez cellánként értendő? akkor kb 1200/400 +2 = 5 óra lenne


A töltő elektronika:

[link]

Ennyiből egy hozzáértő talán már tudja hogy lekapcsol e feltöltés után töltő.

2014. febr. 17. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A töltője elég puritán. Kb 4,5-5 óra alatt fel tudja tölteni. Lekapcsolni a hagyományos értelemben nem fog. Úgy van méretezve, hogy a töltő feszültsége ha rajta van az akku, akkor ne menjen a maximum megengedett felé, így töltés vége felé mikor eléri a töltő feszültségét az akkué, minimális áram fog folyni (ilyenkor le kell venni, de túltölteni elméletileg nem tudja). A töltésvezérlést megoldották egy soros áramkorlátozó ellenállással, és egy fordított polaritás védelmet szolgáló diódával.



Ha tartja a feszültséget az akku, akkor rendben van, de ha gyorsan merül, akkor baj van vele.

2014. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!