Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgéppel,...

Milyen fényképezőgéppel, illetve milyen fényképezőgép-beállítással lehet templom belső terét jól fotózni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 12:06
 1/7 anonim válasza:
felprofi vagy profival! Lenyeg, h tudd allitan a zarsebesseget tobb mp-re, illetve legyen allvanyod! Nekem Fuji s8000-esem van, es szerintem tokeletesen lehet vele ilyen fotokat kesziteni! Ha erdekel par kep, irj ram priviben!
2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Jól fotózni" -ez vajon mit jelent? Ha én tudnám, sokkal jobb fotós lehetnék, mint most. :D


Kell hozzá egy jó nagylátószögű objektív, ami nem torzít nagyon a széleken sem. Kell egy kis zajú képérzékelő lapka, aminek ráadásul nagy az átfogása fényerőben, mert ott vannak a világos ablakok, amin jön befele a fény az egyébként sötét térbe. Kell egy jó állvány, és ha szabad mesterséges fényt használni, akkor az is. (Szépen szórt, nem csak egy olcsó nagy vaku.)


Ezen túl kell egy jó szem, és egy jó nézőpont, meg egy jó időpont is. (Sőt, leginkább ezek kellenek hozzá.)


A fenti technikai részleteket egy jó közepes D-SLR kamera már tudhatja, nem kell feltétlenül profi gép. (Pl. gyorsnak egyáltalán nem kell lennie.) Az objektív ezeken általában cserélhető, úgyhogy innen a kérdés az objektívre vonatkozik. Részleteket akarsz fotózni, vagy sokkal inkább érdekel az összkép? Mondjuk a mennyezeti freskó és az oltár, valamint a belső tér összhangja? Én ez utóbbit tartom fontosnak, így mindenképpen nagylátószöggel fotózom, ha ilyet teszek. (Szoktam.) :P

2009. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá egyáltalán profi DSLR, kezdővel is ugyanolyan képet csinálsz, minössze az objektívtől fog függeni nagyon nagy részben a képed. Két út van: fényerős obival fotózás, pl. f/1.4 körülivel, így kézből is tudsz lőni képet. Hátrány, hogy ilyen obik ált. 50mm-es fúkuszúak(APS-C DSLR-en 75mm) így kevés téma fog beleférni. Előnye, kézből lőhetsz, és alacsony ISO-t használhatsz. Másik a nagylátószögű obik használata. Pl. Sigma 10-20mm-ese az egyik leggyakoribb fotós körökben. előnye, hogy hatalmas térrészlet belefér, hátránya, hogy nem eléggé fényerős, így vagy magas érzékenységet használsz, vagy állványról fotózol. Kompakt géppel csak az állványos megoldás vezethet sikerre, ugyanis az f/2.8-as kezdő fényerő kevés belső terekhez. Magas érzékenységet meg nem érdemes használni, mert használhatatlanná teszi a fotót. Tehát marad az állvány. Beállításügyileg kézből lőve: DSLR-nél M üzemmód, rekesz maximumra, stabilizátor ON, záridő az obitól függ, de a lehető leghosszabbra, 1/30 akár. érzékenység ISO200-400 körül. gí már bőven van elég fény mindenhez. Kompaktoknál is M módot lehet használni, itt is rekesz maximumra(ált. f/2.8), záridő hosszúra, stabilizátor ON, érzékenység max ISO200.
2009. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "jól fotózni" azt jelenti, hogy nem lesz a kép sötét. Főleg a régebbi templomoknál, mert az új technikával épült szép világos belsőterű templomoknál még nem volt problémám.


Nekem egy kompakt gépem van, egy Canon PowerShot 570 IS, nincs pénzem drága cuccokat beszerezni, vagy lehet ezzel is, vagy nem próbálkozom egyelőre templomok fotózásával.

2009. dec. 8. 21:16
 5/7 anonim válasza:
Én simma turistaként egy Panasonic LS80-al gyertyafény módban szoktam templomokban fotózni. Így nem lesz sötét a kép, hanem valósághű színek lesznek rajta.
2009. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
22:25 - az enyémen nincs ilyen, vagy másképp hívják, és még nem találtam meg
2009. dec. 16. 00:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem két Canonom is van, de a Tiedet nem ismerem. Valamilyen éjszakai/kisfényű mód biztosan van rajta, esetleg M, mint manuális beállítás. Ezt kombinálva egy valóban stabil állvánnyal, esetleg időzítéssel, vagy távirányítóval, hogy az exponálás se remegtesse be a gépet, már elég jó eredményt hozhat.
2009. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!