Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősítő, hangfal stb gyorstalp...

Erősítő, hangfal stb gyorstalpaló. Segítség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni valakitől, aki otthon van a hangtechnikában. Összegyűjtöttem egy kis pénzt és szeretnék jó minőségben zenét hallgatni. Viszont teljesen analfabéta vagyok a műszaki adatok terén, így nem tudok dönteni, hogy milyen erősítő, hangfal stb felelne meg igényeimnek.

Nem nagy szobába szeretném és nem is vagyok Mozart, szóval tudom, hogy erősítőből 150 ezer körül vannak amik jók, de pl apukám otthoni 20 éves SONY erősítője is tökéletsen szól szerintem, nincsenek nagy igényeim.

A kérdéseim:

Mi tulajdonképpen az erősítő, milyen tulajdonságai, műszaki adatai vannak, mi a fontos, hogy legyen benne?

Mi a külömbség a rádiós erősítő meg a digitális között? Miben számít, hogy hány Ohmos egy hangfal. Miért fontos a mélynyomó átmérője? Mire jó a hdmi csatlakozó egy erősítőn? Hosszútávon szeretnék egy HiFi szerűt összerakni Cd és bakelit lejátszóval, ezekhez miylen csatlakozók kellenek? Ha van egy jó erősítőm, számít, hogy milyen lejátszót kapcsolok rá? (mert láttam bluetoothos kis micro hifiket amik tetszenek és olcsók is relatíve, hozzá lehet egyáltalán ilyeneke kötni?), mi az h hány utas egy hangfal. Egy erősítőre rá lehet kötni egyszerre akár több dolgot is? (Cd, bakelit, dvd, tv)?

Ennyi jutott most eszembe, tudom, hgy sok, de teljes káosz van a ffejembe. Aki ért hozzá kérem segtsen, előre is kösznöm a válaszokat!



2014. febr. 10. 08:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Senki nem játszik azon olyat csak a szub basszusra hoztam fel példának. De aki még nem hallotta élőben annak a hangszernek a hangját az sose fogja elhinni hogy az akármelyik 5.1-es ménynyomó se tud úgy mellbevágni.


Pink Floyd-nál maradva, egyik eredeti lemezén sincs 5.1. Abban az időben még nem is létezett ez a technika.

Amik kaphatók ilyen formában mind újrakevert lemezek.

Amit nem minőségi hanem anyagi megfontolásból csináltak.

2014. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó azért ne essünk már bele mind a két végletbe.

Nem kell itt szerintem akkora igényekre gondolni, hogy a kérdezőt nem tudná kielégíteni egy ~150 eft-os házimozi erősítő egy hozzá passzoló frontal, sztereóban.

A másik, eléd raknának egy 18" Velodyne vagy W7-es JL Audio subládát, azt hiszem pislognál, hogy sugározza le röhögve a 10-15 Hz-et. :)

De elég egy 10 colos somogyi hangszóró is, 15 Hz-es TL-ben. Az is lepukkantja a nadrágszárad.

2014. febr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2014. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12

Az már biztos :-) De ha sikerülne blógatni az orgona sípját az asztra 5. ajtaján és megszólalna akkor repülne a szélvédő az ajtójárpittal együtt. :-)


De visszatérve a kéredésre, épp ez az, hogy zenét szeretne a kérdező hallgatni nem házimozit nézni és azt is tudjuk, hogy nem nagy a szobája se.

Ezért minek az 5.1 es erősítő. Zenekar a színpadon zenél, tehát egy jó minőségű erősítőnek és hangfalaknak a színpadi képet kell megjeleníteni.

Ezért aztán azé a 150 ezerért inkább egy jó sztereo erősítőt kell venni hozzá illő hangfalakkal és nem egy ipari hulladék "házimozira" elpazarolni.

2014. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat sokat tanultam a leírtakból, a legtöbbet pedig a linkből, az tényleg kiemelten hasznos volt számomra. Még gyűjtök egy kis pénzt s szép lassan, elemenként fogom összerakni használt cuccokból. Ha sikerül, majd leírom tapasztalataimat, ha valaki majd olvassa később had tanuljon belőle. Még egyszer köszi mindenkinek!
2014. febr. 18. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!