Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsol le a gépem azonnal?

Miért kapcsol le a gépem azonnal?

Figyelt kérdés
Adott egy Abit KV7 típusú alaplapom. 2 évet a padláson töltött becsomagolva. Tegnap beakartam üzemelni, de amint elindítom kb 5mp-el később le is áll, mert túlmelegedést észlel (a speaker hangból tudom), de minden venti rendesen megy... BIOS reset se oldott meg semmit se, kivettem a RAM-ot és a VGA-t meg minden mást csak a CPU maradt és úgy is lekapcsolt. Szerintetek mi lehet a gond?

2014. jan. 24. 19:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam hogy mi a görcs van rajta ha még a BIOS-ig se jutok el? -.-" Dikk. Köszönöm am! :)
2014. jan. 25. 21:50
 12/21 A kérdező kommentje:
2014. jan. 25. 21:54
 13/21 csacsi2 ***** válasza:

"Honnan tudjam hogy mi a görcs van rajta ha még a BIOS-ig se jutok el?"

Google?! :)


Először is amit írtam lecseréltem volna az alaplapi elemet (sokat állt), ezzel a BIOS -reset is meg lenne oldva.Ill. a többi pl modulok ki-vissza....


Ezek közül találd ki, jobbat nem tudok mondani!



II.: Ami BIOS


A másik ismert és széles körben használt BIOS gyártó, az American Megatrends Inc. (AMI)


Szerencsére nem sűrűn változtatgatják a hibajelzéseiket, így szinte mindegy, hogy egy mai, vagy egy tíz éves AMIBIOS sípol nekünk.


1 rövid sípszó : DRAM frissítési hiba

A rendszer nem tudja frissíteni a memóriát, így annak tartalma elveszik.

Jellemzően memóriahibára utal, de az alaplap is okozhatja.

2 rövid sípszó : paritáshiba

Tipikusan a memória hibájára utal, ritkábban az alaplap is lehet hibás.

3 rövid sípszó : hiba az első 64K RAM-ban

Ez a hiba is jellemzően memóriahiba. Az első bankban levő memóriamodul hibás, vagy nem érintkezik megfelelően, így a memória első 64KB-os szegmensében hiba keletkezik. Ritkábban ugyan, de az alaplap hibája is okozhatja.

4 rövid sípszó : rendszer timer hiba

Ezt a hibát egyértelműen az alaplap hibája okozza.

5 rövid sípszó : processzorhiba

A processzor esetleg az alaplap okozza.

6 rövid sípszó : billentyűzet-vezérlő vagy A20 kapu hiba

Okozhatja a billentyűzet vagy a billentyűzet-vezérlő hibája, amely egyben a magas memória (HMA) elérésére szolgáló A20 kaput is vezérli.

7 rövid sípszó : virtuális mód hiba

A processzor vagy az alaplap hibája okozhatja.

8 rövid sípszó : videómemória hiba

A BIOS nem tudta írni vagy olvasni a videókártya memóriáját. Okozhatja a videókártya vagy az alaplap hibája. Mivel ez nem végzetes hiba, a boot folyamat ettől akár folytatódhat is.

9 rövid sípszó : ROM BIOS checksum hiba

A BIOS programot tartalmazó ROM hibáját jelzi.

10 rövid sípszó : CMOS checksum hiba

A beállításokat tartalmazó CMOS memóriában talált hibát a rendszer. A hibát az alaplap okozhatja.

11 rövid sípszó : cache memória hiba

Hibás a másodszintű cache memória. Amennyiben nem az alaplapra vagy a processzorba integrált cache-ről van szó, megpróbálhatjuk megmozgatni a chip-et, a BIOS-ból letiltani a használatát, esetleg ha ez sem segít, eltávolítani.

Folyamatos sípolás : memória vagy videókártya probléma

A legjellemzőbb a memóriahiba ebben az esetben. Tipikusan akkor fordul elő, ha a rendszer nem talál memóriát. Lehet, hogy az egyetlen modul meghibásodott vagy nincs a helyén, vagy nincs elegendő mennyiségű modul beszerelve. (pl. csak egy db 32 bites modul egy Pentium 1-es gépben)

Az alaplap hibája ritkán okoz ilyen hibaüzenetet, de természetesen előfordulhat.

1 hosszú, 3 rövid sípszó : memória hiba

Jellemzően egy nem megfelelően behelyezett memóriamodul okozza.

1 hosszú, 8 rövid sípszó : videókártya hiba

A videókártya resetelése megoldhatja a problémát.

2014. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ezek között nincs az a sípolás amit nálam csinál.

Nem egyezményes morzekóddal sípolgat, hanem folyamatosan szirénázik: TI=magas sípolás DÚ=mély sípolás, köztül levő 0 másodperces szünettel:

TIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚTIDÚ

2014. jan. 26. 19:56
 15/21 csacsi2 ***** válasza:

Valami zárlat lehet. amikor mélyet ad akkor elfogy az áram, lehet táp hiba.

szedd ki a modulokat, tedd újra össze, cserélj elemet, csatlakotókat ennél többet nem lehet erre mondani, be kellene mérni az eszközöket műszerrel.

2014. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
2 táppal is kipróbáltam, 2 procival, 2 hűtővel és 5 rammal és elemet is cseréltem, attól tartok meghalt a jó öreg Abit. :(
2014. jan. 28. 20:54
 17/21 csacsi2 ***** válasza:
esetleg megpróbálhatnál bios frissítést feltenni!
2014. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értek ahhoz, és am azt CD-ről is lehet vagy muszáj működnie a gépnek?

Am tuti nem indulna el hisz azonnal lekapcsol...

2014. jan. 29. 21:20
 19/21 csacsi2 ***** válasza:
Floppy-ról esetleg pendrive-ről lehet. Csak azért gondoltam rá mert a biosnál fagy be, lehet valamelyik fájlja sérült. gondoltam egy próbát megér, ha már semmi nem segít.Sajnos ha bios akkor chip -cserével eeprom íróval lehet megírni, de ezt már csak szervízben, az eszköz miatt is, meg hát kell hozzá a szakértelem.
2014. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Már a BIOS előtt meghall...
2014. febr. 2. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!