Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsol le a gépem azonnal?

Miért kapcsol le a gépem azonnal?

Figyelt kérdés
Adott egy Abit KV7 típusú alaplapom. 2 évet a padláson töltött becsomagolva. Tegnap beakartam üzemelni, de amint elindítom kb 5mp-el később le is áll, mert túlmelegedést észlel (a speaker hangból tudom), de minden venti rendesen megy... BIOS reset se oldott meg semmit se, kivettem a RAM-ot és a VGA-t meg minden mást csak a CPU maradt és úgy is lekapcsolt. Szerintetek mi lehet a gond?

2014. jan. 24. 19:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Vedd le a procihűtőt, adj neki hővezetőpasztát, és rakd vissza. Meg lehet tenni ugyanezt a chipset hűtővel is.
2014. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tuti jó a Chiphűtő és a CPU hűtő... ;) az kizárva. meg 5mp alatt csak nem melegszik fel hogy kikapcsoljon.. a hőmérséklet figyelőt hogy lehet kiiktatni fizikailag? mivel a BIOS-ig se jutok el :S
2014. jan. 24. 20:09
 3/21 anonim ***** válasza:
ha kiszáradt a paszta , simán előfordulhat ennyi idő alatt is.
2014. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
de értsétek már meg annak tuti nincs semmi baja, most raktam össze frissen -.-"
2014. jan. 24. 20:23
 5/21 anonim ***** válasza:
Lehet kiszáradtak a kondenzátorok. nem pupos néhány az alaplapon?
2014. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 csacsi2 ***** válasza:

Ha nem melegedés akkor kontakt hiba (ne hangból itéld meg, nézd is meg, ha eljut a bios -ig), Mozgasd meg az eszközöket, cseréld le a kábeleket.

Milyen a "speaker hang" (ütem) ? Az sokminden (inkább) másra is figyelmeztet! Amúgy meg valószinü lemerült az alaplapi elem, cseréld ki!

2014. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kondik jók, a BIOS-ig se jutok el mert addigra lekapcsol, szirénához hasonló a hang. Már kipróbáltam úgy is hogy csak a cpu és a cpu hűtő ment rajta. Kipróbáltam másik cpu-val ill. ventivel is és semmi javulás.... :(
2014. jan. 25. 19:57
 8/21 csacsi2 ***** válasza:

A hang azonosítaná be a hibát!!!


Amennyiben tudod az alaplapod tipusát, itt egy leírás a sípjelekről.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


ha ez megvan akkor a hiba is.

2014. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Abit KV7 mint már leírtam...
2014. jan. 25. 21:03
 10/21 csacsi2 ***** válasza:

"Abit KV7 mint már leírtam..."

és elvárod hogy Én nézzek utána milyen BIOS -al van szerelve?!

AMI

"nínózik" meg "szirénázik" -ból Én nem tudom megmondani...

Ha nem tudod még leírás szerint sem, akkor vidd el szervízbe, ők tudják!

2014. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!