Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mért van feszültség kikapcsolt...

Mért van feszültség kikapcsolt állapotban?

Figyelt kérdés
Villanyszerelésről van szó! A lakásomban új szerelés után 66 V-ot mértem az egyik foglalatban, lekapcsolt állapotban! ÉS a lámpánk is "pislogott" ilyenkor! Keresztváltós kapcsolásról van szó, és annyit hozzá tennék még, hogy a villanyszerelőnk 0,75-ös Mt-vel húzta le a játékszálakat. Ez lehet a gond? Az összes kismegszakítót lehúztam, csak ez az egyetlen egy volt fent,ami erről megy, és úgy mértem le ezt a feszültséget. Nem tudom mi lehet a baj, és a megoldás a problémámra!

2014. jan. 18. 11:38
 1/4 krajzi válasza:

A hálózati nulla megszakadása okozhatja a feszültségesést.Ilyenkor az ellenpólus a ház vagy lakás védelmi rendszere ami lehet, hogy nem megfelelő.

Próba:kapcsolj be egy nagyfogyasztót pl. vasaló és akkor mérd a feszültséget ugyanazon a fázison.Ha nagy az esés,akkor szinte biztos, hogy a nulla vagy a fázis kontaktussal lehet a baj.


üdv.:krajzi

2014. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vissza kell hívni a szerelőt,el van kötve.
2014. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 230V 5 W-os izzót párhuzamosan kell kötni a műszereddel amokor méred. (Szabvány szerint is minimum 20mA-es terhelésének kell lennie a feszültség kémlelőnek.)

Ha így is feszültséget mérsz, akkor gond van.

Ha így nincs feszültség, akkor a jelenséget valószínűleg a párhuzamosan egymás mellett haladó vezetők okozzák. Ilyenkor a vezeték kapacitásán keresztül jelenik meg a feszültség, és valóban okozhat pislogást a kompakt fénycsöves lámpáknál.

Próbálj egy 750 kohm 0,5W-os ellenállást bekötni a foglalatba (rövidre zárva vele). Ha így se jó akkor mehetsz lejjebb az ellenállás értékkel, de 220 kohm alá ne menj.

2014. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta visszahívtam a szerelőt, kicsit jobban átnéztük a lakást, valahol 9 V-ot, valahol 135V-ot mértünk, garázsban ugye 66 V-ot, multiméterrel mutatta ezeket az adatokat, de de megmértük 20000 Ft-os feszültségmérővel, érdekesen az nem mutatott semmit sem. Megfogta a kezével a fázist és a 0-t is, és nem rázta meg az áram. Most ha e3z a feszültség, a vezetékekről terjed át ugye áramerősség nélkül, akkor nem okozhat gondot az izzóknak?
2014. jan. 25. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!