Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 230V kapcsolása relével...

230V kapcsolása relével megoldható így?

Figyelt kérdés
A terv szerint annyi lenne, hogy egy PLC (DC24V) kiadna bizonyos időnként egy kapcsolójelet a relé behúzótekercsének, ami 230V-ot kapcsolna egy motorra és egy lámpára. A relé záróérintkezőin a fázist szakítsam meg vagy a nullvezetőt? Biztonsági szempontból a 230V lehet jelen a relén huzamosabb idejig? A reléről annyit, hogy DC24V a behúzótekercsre és max AC 250V-ig tud kapcsolni 10A max terheléssel.

#relé #230V 10A #DC30V #24V PLC
2014. jan. 12. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen megoldható.szerintem a fázist kellene és ha nem leped túl a megengedett aramerosseget akkor biztonságos
2014. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, és igen. Abszolut működőképes az elképzelés. Viszont jó lenne a nullát is megszakítani, hátha valamikor megfordul az áram"irány".


Nem tudom mekkora motort kapcsolsz, de ha asszinkron, akkor készülj fel arra hogy a bekapcsolási tranziensnél a névleges áramfelvételének 5-6 szorosát is simán felveheti!


Tehát a 10A elgondolkodtató

2014. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát legyen egy másik relé ami ugyanebben a pillanatban a nullát is kapcsolja? Amúgy Aszinkronmotorról lenne szó valóban, akkor körülnézek a relé gyűjteményemben, hátha lesz ott 20 vagy 30 A-es is..
2014. jan. 12. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell másik relé. Vannak olyan relék, hogy 1 behúzótekercs van, és több, galvanikusan független érintkezőpár. Olyan kéne neked. Bár végülis elég ha csak a fázist szakítod meg (amennyiben nem "mobil" gép lesz, és rajta kívül senki más nem szerel nálatok villanyt rajtad kívül)
2014. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az lemaradt, hogy ez egy 500W-os szivattyúmotor.
2014. jan. 12. 23:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Találtam is ilyet, galvanikusan független de azonos időben több záró és nyitó érintkező. Ez jó is lesz és ez 16A max.
2014. jan. 12. 23:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Remek! Na már meg is van oldva a probléma. Egyébként én a helyedben nem itt GYIK-on érdeklődnék szakmai kérdéseket illetően ;-)
2014. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A HE-t favorizálom én is többek közt csak most ezt is kipróbáltam, és elég praktikus!

Ment a kezecske és köszönöm a segítséged!

2014. jan. 12. 23:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit!
2014. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!